۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83439034
۰ نفر

برچسب‌ها

کاروان سلامت اردبیل به مناطق دچار خشکسالی اعزام شد

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اعزام کاروان سلامت این جمعیت به مناطق دچار خشکسالی کشور خبر داد.

رامین معبودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کاروان با حضور در بخش درح شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ضمن دیدار با خانواده‌ها، خدماتی چون ویزیت رایگان، خدمات دارویی رایگان به بیماران، خدمات آموزشی، توزیع بسته‌های بهداشتی و حمایتی بین آسیب دیده‌ها ارائه خواهند کرد.

وی به توزیع هزار بسته بهداشتی و حمایتی و ۱۱ هزار بطری آب در این طرح اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به نیازمندان با استفاده از منابع و کمک‌های خیرین از جمله وظایف این جمعیت است.

معبودی همچنین از مشارکت ۲۵ نفر در این حرکت خداپسندانه خبر داد و افزود: کاروان‌های سلامت جمعیت هلال احمر استان اردبیل با سرکشی به مناطق روستایی و محروم سعی در ارائه خدمات متنوع دارد.

او بیان کرد: اعضای این کاروان با حضور پزشک متخصص، پزشک عمومی، دندانپزشک، روان‌شناس، کارشناس مامایی، اپتومتریست، دارویار و پرستار در استان خراسان جنوبی به مردم محروم و کمتر برخوردار این استان خدمات رایگان درمانی، بهداشتی و آموزشی ارائه می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل همچنین با اشاره به راه اندازی کمپین "نذر آب ۲" در مناطق حادثه دیده و متاثر از خشکسالی در استان خراسان جنوبی گفت: در قالب این کمپین کمک‌های نقدی مردم استان را جمع‌آوری کرده و در راه بهبود وضعیت معیشت، آب و زندگی مردم استان محروم برای آنها هزینه خواهیم کرد.

معبودی اظهار داشت: همشهریان می‌توانند کمک‌های نقدی خود از طریق درگاه موبایلی #۱۱۲* واریز کنند.

استان اردبیل ۵۰ هزار امدادگر آموزش دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد.

۶۰۱۸/ ۱۲۵۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =