ایرنای قشم میزبان پرچم حرم مولای متقیان(ع)

قشم - ایرنا - دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی قشم صبح جمعه و در آستانه عید غدیر میزبان پرچم حرم مطهر حضرت مولی الموحدین امام علی بن ابیطالب(ع) بود.

به گزارش ایرنا، خادمان موکب قمر بنی‌هاشم(ع) در حالی که لوای گنبد حرم امیرالمومنین(ع) را حمل می‌کردند، با حضور در ایرنای قشم، این دفتر را به شمیم علوی معطر کردند.

مدیر موکب قمر بنی‌هاشم به خبرنگار ایرنا گفت: این پرچم با هماهنگی این موکب از رفسنجان به قشم منتقل شد و تا روز عید غدیر در این شهر خواهدبود.

جهانگیر ذاکری‌قشمی افزود: همزمان با دهه ولایت برنامه‌های مختلفی در نمازجمعه و مسجدهای امام علی بن ابیطالب(ع)، امام حسین(ع) و حرم امامزاده مظفرالدین(ع) قشم برای این پرچم در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام سید مجید موسوی نیز گفت: هدف از آوردن پرچم حرم امام علی(ع) به قشم توجه به زیارت از راه دور است.

وی افزود: این پرچم وسیله‌ای برای ارتباط با امام معصوم است و برای کسانی که توفق زیارت از نزدیک حاصل نشد، ارتباط قلبی با آنان و زیارت از راه دور کفایت می کند.

موسوی ادامه داد: عید غدیر یک عید ویژه است که بسیاری از آداب و زیارت‌ها از طریق فضای مجازی منتشر شده است.

موکب قمر بنی هاشم(ع) امسال برای نخستین بار در صحن حضرت زهرا(س) واقع در حرم امام علی(ع) مستقر شده و روزانه به هزار زائر خدمات ارائه می‌کند.

۳۷ نفر به عنوان خادم و تامین امور پشتیبانی در این موکب فعالیت خواهند داشت.

در اربعین امسال ۴ موکب از شهرستان قشم به عراق اعزام می شوند.

این شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =