۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 923
کد خبر: 83439002
۰ نفر
واعظی از نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر بازدید کرد

تهران - ایرنا - رئیس دفتر رییس جمهوری از چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر در تهران بازدید کرد و با مسئولان برپایی نمایشگاه و همچنین با تولیدکنندگان و کارآفرینان روستایی و عشایری از نزدیک به گفت و گو پرداخت.

محمود واعظی صبح امروز( جمعه)  با حضور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی  از دستاوردهای به نمایش درآمده در چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر بازدید کرد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستای ایرانی- کالای ایرانی در سال رونق تولید با مشارکت استانداری‌های سراسرکشور و توجه به اقتصاد مقاومتی در ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران به وسعت ۲۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار متر مربع فضای باز از ۲۴ تا ۲۷ مرداد آماده بازدید علاقه مندان است.

این نمایشگاه با هدف آشنایی مردم به ویژه جامعه شهری، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، اصناف و تجار برپا شده است.

ایده ها و خلاقیت های  جدید در این نمایشگاه، از هر یک از استان به نمایش گذاشته شده و نیز فناوری‌های نوین و پروژه‌های دانش بنیان که در روستاها به منظور توسعه پایدار روستایی اجرا شده از دیگر مشخصه های امسال این نمایشگاه است.

همچنین در این نمایشگاه فضایی نمادین و ایل نمادین با شاخص‌های روستایی و چادرهای عشایری اقوام و اقلیم‌های مختلف ایران و نحوه زندگی آنها اختصاص یافته است.

بخش بین‌الملل این نمایشگاه نیز به معرفی فعالیت روستاهای کشورهای مختلف پرداخته است.

این نمایشگاه در ۱۴ سرفصل با رویکرد طرح‌ها و پروژه های موفق تولیدی و اشتغالزا، بازاریابی و تجاری سازی تولیدات روستایی، سالن کسب و کارهای آینده روستا، ایل نمادین، موسسات مالی و نهادهای عمومی غیردولتی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، خیرین، خیریه‌ها و گروه‌های جهادی، معرفی اجرای زنده بازی‌های بومی و محلی، دهکده جهانی، کودک و روستا، سالن اجرای مراسم، سفره‌خانه و چایخانه سنتی برگزاری می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =