فعالیت‌های فرهنگی حج باید در حوزه فضای مجازی گسترش یابد

تهران - ایرنا - نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امورحج با بیان اینکه فضای مجازی تعطیل بردار نیست و باید در این عرصه حضور قوی داشت، گفت: فعالیت های فرهنگی حج باید در حوزه فضای مجازی گسترش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین «سیدعبدالفتاح نواب» روز جمعه در نشست با اعضای هیات علمی بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه افزود: فضای مجازی دیگر تعطیل پذیر نیست و اختصاص به یک نقطه خاص هم ندارد. به همین دلیل، باید فعالیتها در این حوزه به صورت جدی گسترش یابد.

وی افزود: کار در حوزه حج موسمی نیست بلکه باید در طول سال انجام شود و محصول آن را در موسم حج جمع آوری کنیم.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان لزوم آسیب شناسی  واصلاح فرایندها در حوزه حج و زیارت، افزود: امروزه هرمجموعه ای که پویا نباشد، بتدریج منزوی و منحل خواهد شد،  درحوزه حج، بسیاری از راهکارها قدیمی شده است و باید از راهکارهای جدید برای تبیین موضوعات و رفع مشکلات استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین بر رصد تاکتیک ها و نقشه های دیگران در حوزه مسایل فرهنگی تاکید کرد و گفت: دراین صورت، می توانیم با توجه به روش و منش و ارزیابی و پیش بینی اقدامات آتی آنان، برنامه ریزی درستی در این زمینه داشته باشیم و هرحرکت را با حرکت مناسب دنبال کنیم.

حجت الاسلام نواب با بیان اینکه اعضای هیات علمی بعثه از جمله اشخاصی هستند که  برای خدا جمع شده اند تا به دین خدمت کرده  و برای مسلمانان روشنگری داشته باشند، افزود: برای توفیقات بیشتر در این عرصه، باید بطور مرتب خود را ارزیابی و از ظرفیت مراکز علمی بهره ببریم و جلسات مداومی در طول سال برگزار کنیم.

پیش از سخنان نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، آیت الله «سیدهاشم حسینی بوشهری» رئیس هیات علمی بعثه گزارشی از فعالیتهای این هیات ارایه کرد و جلسات، همایش ها و هم اندیشی هایی را که در موسم حج امسال برای تقویت وحدت و همبستگی اسلامی برگزار شده است، موفق خواند.

وی گفت: از نظر میزان حضور مهمانان، محتوا و کیفیت جلسات و تعداد آنها در سال جاری توفیقات بیشتری نسبت به سالهای گذشته داشتیم.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین از بهره گیری از فضای مجازی به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای حج امسال برای تبیین دیدگاههای نظام جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگی و سیاسی برای مسلمانان یاد کرد.

سید محمد حسینی معاون امور بین الملل بعثه مقام معظم رهبری نیز در این نشست گفت: مباحث مطرح شده در حوزه فضای مجازی در سال جاری به 12 زبان ترجمه شده و در مجموع بیش از 400 میلیون مخاطب داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =