پدیده گردوخاک و کاهش دید در مناطق مواصلاتی شمال سیستان

تهران – ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بروز پدیده گرد و خاک طی سه روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان رضوی و کاهش دید، به رانندگانی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه کرد احتیاط کامل را داشته باشند.

فریبا گودرزی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی اظهارکرد: برای امروز جمعه ۲۵ مردادماه و بعداز ظهر و اوائل شب فردا - شنبه ۲۶ مردادماه - در برخی نقاط چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب استان های اصفهان، فارس، ارتفاعات مرکزی و غرب مازندران، تهران و بخش هایی از لرستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی و ارتفاعات شمال خوزستان، جنوب کرمان، غرب و شمال هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: این وضعیت برای بعد ازظهر شنبه ۲۶ مردادماه در برخی نقاط کرمانشاه، لرستان و غرب آذربایجان غربی و جنوب کردستان شمال ایلام و جنوب فارس و غرب هرمزگان رخ می دهد.

گودرزی همچنین تصریح کرد: برای بعداظهر یکشنبه ۲۷ مردادماه نیز در مناطقی از جنوب فارس و ارتفاعات استان هایی مانند کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی و همچنین غرب مازندران و تهران رگبار پراکنده باران گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در غالب مناطق کشور آسمانی صاف را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: از امروز جمعه تا یکشنبه آینده برای شمال شرق و سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما را شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین اظهارکرد: بعد از بارش ها پدیده غالب برای سه روز آینده روی نوار شرقی کشور وزش بادهای شدید به خصوص برای شمال سیستان و بلوچستان، منطقه زابل پدیده گرد و خاک را خواهیم داشت.

وی با اشاره به بروز پدیده گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان رضوی و کاهش دید به رانندگانی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه کرد احتیاط کامل را داشته باشند.

این کارشناس هواشناسی همچنین با اشاره به وضعیت هوای پایتخت نیز با بیان اینکه،  تهران دارای آسمانی صاف تا کمی ابری است که گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، تصریح کرد:بیشینه دمای پایتخت ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد.

گودرزی در خصوص گرم ترین و خنک ترین مناطق کشور نیز گفت: امروز صبح بجنورد در خراسان شمالی با دمای کمینه ۹ درجه سانتیگراد خنک ترین منطقه کشور و طی ۲۴ ساعت گذشته شهر اهواز با ۴۹ درجه سانتی گراد گرمترین شهر کشور بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =