۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۵:۴۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83438910
۰ نفر
کره شمالی دو پرتابه ناشناس شلیک کرد

پکن- ایرنا- ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی بامداد امروز جمعه دو موشک ناشناس به سمت دریای شرقی شلیک کرد پرتاب امروز ششمین پرتاب پیونگ یانگ در سه هفته گذشته بود.

به گزارش یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) با صدور بیانیه ای بدون اشاره به جزییات بیشتری از جمله نوع، محدوده پرواز و حداکثر ارتفاع این پرتابه ها اعلام کرد این پرتابه ها از ساحل شرقی منطقه تانگچون واقع در استان کانگون شلیک شدند.

ارتش کره جنوبی در این بیانیه کوتاه افزود: ارتش کره جنوبی ضمن حفظ آمادگی، وضعیت را زیر نظر و کنترل دارد.

شلیک های امروز در حالی است که کره شمالی ۶ روز پیش نیز دو شلیک که گفته می شود از نوع موشک کوتاه برد بالستیک هستند در منطقه ساحل شرقی انجام داد، پرتاب امروز همچنین ششمین پرتاب کره شمالی از ۲۴ جولای (۲ مرداد ۱۳۹۸) بود که دو موشک کوتاه برد از نوع KN-۲۳ آزمایش کرد.

آخرین پرتاب کره شمالی به دنبال اظهارات شدیدالحن مقامات پیونگ یانگ علیه کره جنوبی صورت گرفته است، کمیته صلح کره شمالی روز گذشته (پنجشنبه) در بیانیه ای به اظهارات «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی در آیین گرامیداشت سالگرد آزاد سازی کره از استعمار ژاپن که در آن نسبت به آزمایش های موشکی کره شمالی اظهار نگرانی کرده بود واکنش شدید نشان داد.

پیونگ یانگ همچنین ضمن محکوم کردن تمرین های نظامی مشترک کره جنوبی با ایالات متحده و اعلام اخیر برنامه ۵ ساله دفاعی کره جنوبی، اعلام کرد همه این اقدامات "با هدف نابودی" کره شمالی است.

کره شمالی همچنین گفت ما دیگر هیچ کار و برنامه ای برای گفت و گو با مقامات کره جنوبی و هیچ طرحی برای نشست دوباره با آنها نداریم.

کره شمالی بارها و بارها در مورد مانورهای مشترک آمریکا و کره جنوبی هشدار داده و تهدید کرده است اگر سئول مسیر رزمایش با آمریکا را ادامه دهد پیونگ یانگ به جای تعامل به دنبال "راه جدیدی" خواهد بود.

هفته گذشته نیز «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نامه ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از تمرینات نظامی مشترک دو کشور ابراز نارضایتی کرد.

رزمایش ۱۰ روزه مشترک کره جنوبی و آمریکا از روز دوشنبه این هفته به منظور آزمایش قابلیت های عملیاتی کره جنوبی برای انتقال کنترل عملیات از نیروهای آمریکایی به کره جنوبی آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =