مستند پرنده نادر در پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران شد

سنندج - ایرنا - به منظور آشنایی بیشتر نسل امروز با زندگینامه هنرمندان و مفاخر برجسته استان کردستان، مستندی از زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی تحت عنوان پرنده نادر شامگاه پنجشنبه در حاشیه نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران شد.

مستند زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی به سفارش شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج و به کارگردانی ستار چمن گلی و تحقیق ویدا صالحی تهیه شده است،  این مستند در مدت زمان ۵۶ دقیقه به روایت زندگینامه این شخصیت برجسته و مصاحبه با بزرگان موسیقی در مورد او است.
مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی یکی از هنرمندان و مداحان اهل بیت(ع) بود که سال‌ها عمر گرانمایه خود را صرف مداحی و آموزش علاقمندان کرد، این مداح اهل بیت در سال ۱۳۰۷ در خانواده ای متدین در شهر سنندج دیده به جهان گشود و در سن نوجوانی نزد پدرش به سیر و سلوک تصوف و عرفان (طریقت قادری) پرداخت.
مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی با شرکت در جشنواره های داخلی و خارجی نامی جاودانه برای خود برجای گذاشت تا جایی که به پدر دف ایران شهرت یافت، او دارای نشان درجه یک هنری در بخش موسیقی عرفانی دف نوازی معادل دکترای هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

حشمت اله صیدی شهردار سنندچ و جمعی از هنرمندان حوزه های مختلف استان کردستان در حاشیه اکران این فیلم مستند از خانواده مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی با اهدای لوح، تقدیر کردند.
مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی در سال ۱۳۸۶ به دیار حق شتافت.
۷۳۴۸/۹۱۰۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =