۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۴
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83438810
۰ نفر

برچسب‌ها

فضای تجربه باوری، بستر گفت و گو را در اصفهان بوجود آورد

اصفهان - ایرنا - رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: تفکر اصیل در اصفهان مبتنی بر تجربه باوری است و این فضا بستر گفت و گو را در این خطه بوجود آورد که می تواند به صورت الگویی معرفی شود.

محمد عیدی پنجشنبه شب در مراسم "شب زاون" در موزه هنرهای  معاصر عیدی با بیان اینکه یکی از نعمت های تجربه باوری عاشق بودن است، افزود: فقط در تجربه باوری می توان عشق را درک کرد و تنها عشق است که به انسان دیگر گزینی می دهد تا دیگران را ببیند.
وی ادامه داد: اگر قرار بود فرهنگ مکاتب مختلف در اصفهان متصلب باشد، اصفهانی که امروز به آن افتخار می کنیم وجود نداشت.
وی با بیان اینکه تجربه باوری زاون و عاشق بودن او  نشان از اصالت این هنرمند دارد، افزود: زاون در هر لحظه در پی آواز حقیقت می دوید و دیگران را وادار می کرد دانسته های خود را به اشتراک گذارند.
  رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اضافه کرد: زوان وقتی می دانست کسی اندوخته ای دارد به صورت مکرر به او مراجعه می کرد  تا این دانش را در اختیار او قرار دهد و خود نیز  در بذل دانش  به دیگران تلاش بسیار داشت.
وی اظهارداشت: "زوان قوکاسیان" جامع نگر، جهان نگر و جمع نگر بود و در عین حال بر سر ریشه های خود روییده بود.
وی ادامه داد: زاون به معنای کامل فردی توسعه یافته بود و شایسته است دستگاه های مختلف بر روی شخصیت این چنین افرادی کار کنند تا به عنوان الگو به جامعه معرفی شوند.
معاون فرهنگی شهرداری اصفهان تصریح کرد :  مثلث عشقی زاون دارای سه ضلع زادگاه، انسان دوستی و  در ذیل آن عشق به مادر و همچنین عشق به هنرش بود که به او اصالت، اخلاقی بودن و خلاقیت  داده بود.
وی با بیان اینکه شخصیت بر پایه  عوامل وراثتی و غیر وراثتی شکل می گیرد، افزود: اطرافیان و معاشران زاون بر جایگاه شخصیتی این هنرمند تاکید بالایی دارند.
عیدی گفت: برای تحقق توسعه پایدار نیاز به شخصیت هایی چون زاون  داریم که شخصیت توسعه یافته را در بین شهروندان تبدیل به یک مدل رایج کند.

مدیر اجرایی سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان و مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: به دنبال فرایندی هستیم که موجب رشد و شکوفایی سینمای اصفهان باشد.
ایمان حجتی افزود: تلاش شده فضایی فراهم شود تا اصفهان و سینمای اصفهان از این فضا بهره مند شود.
بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جایزه زاون قوکاسیان  در سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان امسال دومین شب زاون،  چهار روز قبل از جشنواره و در فضای باز موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار  شد.
 تبیین شخصیت این فیلم ساز  ارمنی اصفهان که در حوزه پژوهشگری، نقد و نویسندگی سینما تلاش بسیاری داشت از جمله اهداف این مراسم بود.
 پخش کلیپی از زاون قوکاسیان، اجرای چند قطعه موسیقی ارامنه، طراحی و نقاشی چهره زاون توسط سی و دو طراح نقاش از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 جایزه زاون طبق روال سال گذشته در شب اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان اهدا خواهد شد.

۶۰۲۶//۷۱۳۴/
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =