۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83438801
۰ نفر
افزایش مداخله ترامپ در امور داخلی متحدان خود

تهران- ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز روز پنجشنبه از افزایش دخالت دونالد ترامپ در امور داخلی متحدان خود خبر داد و حمایت وی از تصمیم تل آویو برای جلوگیری از ورود دو تن از نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا به سرزمین اشغالی را ادامه مداخله در امور دیگر مناطق و سرزمین های دنیا دانست.

به گزارش نیویورک تایمز، معاون وزیر خارجه کابینه نتانیاهو در رادیو اسرائیل گفت؛ تل آویو روز پنجشنبه ورود دو زن کنگره دموکرات آمریکایی را که قصد بازدید از کرانه باختری را داشتند، ممنوع اعلام کرد.

بعد از انتشار این خبر، دونالد ترامپ در پیامی توییتری از این اقدام تل آویو حمایت کرد و نوشت: اگر اسرائیل به "ایلهان عمر" و" رشیده  طلیب " اجازه ورود می‌داد، از خود ضعف بزرگی نشان داده بود. آن‌ها از اسرائیل و یهودیان متنفر هستند و هیچ چیز نمی‌تواند ذهنیت آن‌ها را تغییر دهد.

او سپس با بیان این که این دو نماینده بسختی می‌توانند در دوره بعدی کنگره هم حضور داشته باشند، آن‌ها را «مایه شرم» توصیف کرد.

روزنامه نیویورک تایمز همچنین افشا کرد که ترامپ در هفته گذشته بنیامین نتانیاهو رئیس کابینه اسرائیل را برای جلوگیری از ورود دو تن از نمایندگان کنگره تحت فشار قرار داده بود.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، ترامپ با حمایت از اقدام تل آویو نه تنها در امور داخلی متحدان آمریکا دخالت کرده، بلکه با سوء استفاده از این طریق، رقبای سیاسی خود را مورد تنبیه قرار داده است.

عمر و طلیب که هر دو از نمایندگان دموکرات و تازه‌وارد کنگره آمریکا هستند، از مهمترین منتقدان ترامپ به شمار می‌آیند و به همین دلیل رئیس‌جمهوری آمریکا بارها به آن‌ها توهین کرده است.

معاون وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که کابینه این رژیم تصمیم گرفته از ورود این دو نماینده، جلوگیری کند. تل‌آویو برای اتخاذ این تصمیم به قانونی استناد کرده است که مجوز مقابله با حامیان جنبش تحریم اسرائیل را صادر کرده است.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که طلیب، فلسطینی‌الاصل است و خانواده وی همچنان در کرانه باختری زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =