ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود دو نماینده مسلمان آمریکا به سرزمین های اشغالی

تهران- ایرنا- «تزیپی هوتوولی» معاون وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه  اعلام کرد؛ تل آویو تصمیم دارد از ورود "ایلهان عمر" و "رشیده طلیب" دو نماینده مسلمان از حزب دمکرات آمریکا به سرزمین های اشغالی جلوگیری کند.

به گزارش المیادین، این تصمیم رژیم صهیونیستی به خاطر آن چه "مقابله با تحریم اسرائیل" عنوان شد، صورت می گیرد.

رژیم اسرائیل برای حضور این دو نماینده دمکرات کنگره آمریکا در سرزمین های اشغالی که احتمالاً فردا (جمعه) انجام می شود، تدابیر ویژه امنیتی اتخاذ کرده است؛ به طوری که جلسه محرمانه ای در دفتر "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم برگزار شده تا درباره ورود این نماینده ها به سرزمین های اشغالی با وجود مواضع ضد اسرائیلی آنها تصمیم گیری شود.

با این حال و به گفته برخی منابع، این رژیم به پلیس اعلام کرده که مانع ورود آنها به سرزمین های اشغالی نشوند؛ اما از پیوستن مسؤولان فلسطینی به این نمایندگان کنگره آمریکا جلوگیری کنند تا این دیدار به روابط اسرائیل با حزب دمکرات آسیب نزند.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به مشاورانش گفته بود که رژیم صهیونیستی باید مانع ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود.

 وی معتقد است؛ «بنیامین نتانیاهو» باید از قانون ضد تحریم اسرائیل استفاده کرده و مانع از ورود ایلهان عمر نماینده دمکرات ایالت مینه سوتا و رشیده طلیب نماینده دمکرات ایالت میشیگان به سرزمین‌های اشغالی شود.

در سال ۲۰۱۷، کنست رژیم صهیونیستی قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن، هر فرد خارجی که از تحریم اسرائیل حمایت کند از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع می‌شود.

از سوی دیگر، دمکرات‌های کنگره آمریکا تهدید کرده‌اند در صورتی که رژیم صهیونیستی ورود عمر و طلیب به سرزمین‌های اشغالی را ممنوع کند، دیگر اعضای دمکرات نیز سفر برنامه ریزی شده خود را که با حمایت "آیپک" (لابی صهیونیستی در آمریکا) صورت می‌گیرد، لغو خواهند کرد.
اما "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد: هدف از ممانعت از سفر دو عضو دمکرات کنگره آمریکا، جلوگیری از آسیب به اسرائیل است.

وی در ادامه ادعای خود روز پنجشنبه در بیانیه ای ادعا کرد: اسرائیل بیش از همگان در جهان به واشنگتن و کنگره آمریکا احترام می گذارد.

نتانیاهو اضافه کرد: جدول کاری نمایندگان کنگره آمریکا را چند روز پیش دریافت کردیم و مشخص شد که سفر آنان برای حمایت از تحریم اسرائیل و مخالفت با مشروعیت آن انجام خواهد داد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ابراز خشم از تعبیر نمایندگان فلسطینی که گفته اند ما به فلسطین سفر می کنیم و نه اسرائیل، این کار را مخالف رفتار تمامی نمایندگان کنگره آمریکا دانسته است.

نتانیاهو اضافه کرد: ما همچنین (به خاطر اقدام عمر و طلیب برای حمایت از تحریم اسرائیل)، درخواست دیدار این دو نفر برای دیدار با مسؤولان کابینه و مخالفان دولت اسرائیل را رد کردیم.
وی  اضافه کرد: طلیب (که اصالتا فلسطینی است) اگر درخواست دیدار با ساکنان نوار غزه را با هدف انسان دوستانه مطرح می کرد، مشروط به آن که برای تحریم اسرائیل تبلیغ نکند، شاید درخواست او بررسی می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =