اقتصاد مقاومتی اعمال ریاضت و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست

اصفهان - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی ها، حصار کشی به دور خود، اعمال اقتصاد ریاضتی و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست.

فرهاد دژپسند عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان در استانداری افزود: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی افراد، اقتصاد پویایی است که توسعه درون زا و برون زا را مد نظر قرار دارد و تعامل با اقتصاد جهان به منظور دست یابی به فناوری های نوین، افزایش تولید و صادرات محصولات ملی و بالابردن سهم کشور در بازارهای بین المللی را دنبال می کند. 

وی با اشاره به این که تاکیدات، رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهترین پشتیبان این راهبرد است، اظهارداشت: در اقتصاد مقاومتی استفاده از تمام ظرفیت ها برای جهش اقتصادی مورد تاکید است و برای تسریع در تحقق این هدف، استفاده از توانایی های علمی و شرکت های دانش بنیان مورد توجه جدی قرار دارد. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که اقتصاد مقاومتی، برتر شدن اقتصاد کشور در منطقه را هدفگذاری کرد، گفت: این نوع اقتصاد، افزایش تاب آوری اقتصاد در مواجه با هجمه های بیرونی را افزایش می دهد و موجب پویایی، مانایی و روزآمدی اقتصاد کشور می شود. 

دژپسند از اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبردی منطقی و پرتحرک برای اجرای برنامه های بلند مدت جهت رسیدن به اقتصادی پویا و تاثیرگذار در توسعه کشور نام برد و اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی، راهبردی جامع، پویا و مانایی است که همه نیازها در آن دیده شده است و می تواند آینده کشور را تضمین کند. 

وی از صنعت، کشاورزی و آب به عنوان بخش های تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی نام برد و بیان کرد: این دستگاه‌ها در کنار بخش‌های علم و فناوری برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ماموریت های سنگینی برعهده دارند.      

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه اصفهان صنعتی ترین استان کشور است، گفت: اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در این خطه وضعیت مشخص دارد و چنانچه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی این استان خوب کار کند می تواند الگویی موفق برای سایر استان ها باشد. 

وی ادامه داد: اصفهان در بسیاری از زمینه‌ها کارنامه خوب و قابل قبولی داشته است و به یقین در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه درخشانی خواهد داشت. 

 جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان روز پنجشنبه به ریاست استاندار اصفهان و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در استانداری اصفهان برگزار شد و مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و دستگاههای اجرایی استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت. 

 وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم نیاز است تا اجرای سیاست‌های تحقق اقتصاد مقاومتی که در اواخر سال ۹۲ ابلاغ شده را با قدرت بیشتری پیگیری کنیم. 

فرهاد دژپسند افزود: امروز در جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی  پیشنهادهای خوبی برای کاهش مشکلات مالی بنگاههای اقتصادی کوچک و بزرگ در بخش های گمرک، امور مالیاتی و بانکی ارائه و مقرر شد مورد بررسی قرار گیرد و در جلسات آینده مطرح شود.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به عنوان وزیر معین استان اصفهان منصوب شده است. 

۲۰۹۳ /۶۰۲۶/    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =