استاندار: کردستان مدیرانی پاکدست دارد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: برخی اتهام فساد اداری در این استان را مطرح می‌کنند که رد می‌کنم و دستگاه قضا باید برای حمایت از توسعه این استان از مدیران پاکدست و پر تلاش حمایت کند.

بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در شورای اداری کردستان که با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد اظهار داشت: مشاهده می‌شود که برخی به مدیران پاکدست استان تهمت و افترا می‌بندند که این مساله مانع ادامه آنان در مسیر خدمت‌گذاری و توسعه استان می‌شود که انتظار داریم دستگاه قضا از این مدیران به نحو احسن حمایت کند.

وی همچنین در خصوص اجرای برخی طرح های عمرانی در این استان برای ایجاد توسعه پایدار افزود: در اجرای راه آهن سنندج - همدان بخش عمده زیرسازی انجام شده و امسال برای این طرح ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و سال آینده بخش عمده ای از آن اجرایی می شود.

مرادنیا اضافه کرد: طرح آهن اسفنجی در سقز و تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال برای عمران شهری سنندج از دیگر اقدامات انجام یافته در این استان است.

وی در خصوص توسعه زیرساخت های حوزه راه این استان نیز گفت: ۳۲۰ کیلومتر از کریدور شمال جنوب در کردستان واقع شده که تاکنون ۱۲۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و امسال نیز ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ادامه عملیات آن تخصیص یافته که با تکمیل این طرح بخش عمده ای از مشکلات زیرساختی و حمل و نقل استان حل می شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: جاده جدید مریوان - سنندج از جاده های پرتردد استان است که سال قبل از دفتر رهبری ۵۰۰ میلیارد ریال به آن اعتبار تختصیص یافت و امسال هم همین مبلغ برای آن منظور شده تا این مسیر استراتژیک زودتر به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: همچنین دولت در خصوص توسعه بخش کشاورزی این استان امسال برای توسعه بخش کشاورزی آب مورد نیاز تبدیل ۹۶ هزار هکتار اراضی دیم به آبی را تخصیص داده که با استفاده از این اراضی حدود یک میلیون تن به میزان تولیدات استان اضافه می شود.

مرادنیا افزود: این طرح به همراه سه طرح پیشران کشاروزی شامل توسعه ۵۰ هزار هکتاری باغات، افزایش ۱۳ هزار تنی تولید گوشت قرمز و اراضی آبی ۶۰ هزار شغل جدید ایجاد و ۲۵ هزار شغل دیر را نیز تثبیت می کند.

رئیس قوه قضاییه روز پنجشنبه وارد کردستان شد، دیدار با اقشار مختلف مردم، دانشجویان، علما، روحانیون، خانواده شهدا و ایثارگران، نشست با قضات و شرکت در شورای اداری و مصاحبه با صدا و سیمای مرکز کردستان از جمله برنامه‌های این سفر است، حجت الاسلام اژه ای معاون اول قوه قضائیه، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، آوایی وزیر دادگستری، سراج رئیس سازمان بازرسی کشور، خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه، مظفری رئیس شوراهای حل اختلاف کشور و موحدی دادستان انتظامی قضات، رئیس قوه قضائیه را در سفر به کردستان همراهی می کنند.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =