۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83438685
۰ نفر
احتمال حصول توافق تجاری بین ژاپن و آمریکا

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد هیات نمایندگی این کشور در مذاکرات سطح بالای تجاری با ایالات متحده آمریکا می گوید احتمال دارد در ماه میلادی آینده توافقی بین دو کشور حاصل شود.

«ان.اچ.کی» روز جمعه گزارش کرد در این مذاکرات که از روز سه شنبه در واشنگتن آغاز شد، مقررات منشا که شرایط مربوط به مکان های تولید محصولات کشاورزی و صنعتی به منظور تعیین میزان تعرفه بر آنها را مشخص می کنند، مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرند.

پس از پایان گفت و گوی روز گذشته یک مقام عالیرتبه دولت ژاپن در جمع خبرنگاران اظهار داشت که دو طرف نقطه نظر مشابهی دارند او افزود از لحاظ مسائل کلیدی، مسیر حصول توافق بین دو کشور در حال پدیدار شدن است.

دولت های ژاپن و ایالات متحده آمریکا به این مذاکرات سرعت داده اند تا در ماه میلادی آینده توافقی بین دو طرف حاصل شود.

قرار است «توشیمیتسو موتگی»، وزیر ژاپنی مسئول مذاکرات تجاری با طرف آمریکایی و «رابرت لایتیزر» نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا، گفت و گوهای نهایی را پیش از برگزاری اجلاس سران گروه ۷ در فرانسه در پایان ماه میلادی جاری انجام دهند.

طرف آمریکایی خواهان یک بازار بازتر برای محصولات کشاورزی است و ژاپن نیز خواستار تعرفه های پایین تر بر خودروهای صادراتی است.

توجه بر این امر متمرکز شده است که دو کشور چگونه می توانند در رابطه با این مسائل حساس سازش کنند.

آمریکا در حال حاضر در دو جبهه چین و ژاپن در حال مذاکره برای تحقق یک توافق تجاری است اما در مورد چین علیرغم برگزاری 13 دور گفت و گو ، این توافق تا کنون به ثمر نرسیده است اگرچه به نظر می رسد این گفت و گوها با توکیو وضعیت بهتری دارد و احتمال حصول توافق بیشتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =