۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۴
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 83438675
۰ نفر

برچسب‌ها

مانور مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر برگزار شد

ساری- ایرنا- مانور مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر عصر روز پنجشنبه با حضور معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در ساحل شهرستان بابلسر در استان مازندران برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، برگزاری این مانور پس از برگزاری همایش روز جهانی دریای خزر در بابلسر برگزار شد و یکی از برنامه‌های روز جهانی خزر بود. ۲۱ مرداد ماه به خاطر امضای کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر توسط کشورهای حاشیه این دریا به نام روز جهانی خزر نامگذاری شد.

در این مانور علاوه بر حضور یگان های پاکسازی آلودگی نفتی ، یگان های امدادی نیز به صورت نمادین حضور داشتند.

علاوه بر این در حاشیه مانور امروز نمایشگاهی با موضوع دریای خزر در ۱۵ غرفه شامل مرکز ملی تحقیقات دریای خزر، مرکز ملی نجات فوک خزری ، پژوهشکده اکولوژی دریای خزر، شرکت طبیعنت سبز و غرفه هایی مربوط به اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی، بنادر و دریانوردی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شیلات ، جهاد کشاورزی و پارک علم و فناوری و اداره کل کتابخانه های عمومی و همچنین تشکل های زیست محیطی  و سمن های جوانان مازندران برپا شد .

صبح امروز نیز بابلسر میزبان همایش جهانی بزرگداشت روز دریای خزر با حضور نمایندگان و سفرای پنج کشور از جمله روسیه ، آلمان و ایتالیا بود. 

۹۹۱۹/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =