پشتیبانی بنیاد حمایت دانشگاه تهران از رتبه های زیر دو هزار کنکور

تهران- ایرنا- رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران از حمایت این بنیاد از رتبه‌های زیر دو هزار کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: تاکنون حدود پنج هزار دانشجوی دانشگاه تهران تحت بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار گرفته اند.


محمود کمره‌ای در همایش تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری که امروز پنجشنبه در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شد، به حمایت‌های این بنیاد از رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به رتبه‌های برتر ورودی در دانشگاه تهران هر ساله تسهیلاتی ارائه می‌دهد و در سال جاری نیز افرادی که رتبه‌های زیر دو هزار را کسب کنند از طرف این بنیاد کمک هزینه تحصیلی به مدت ۱۰ ماه در یک سال تحصیلی دریافت می‌کنند.
به گزارش روز پنجشنبه بنیاد حامیان دانشگاه تهران، کمره ای افزود: اگر این رتبه‌های برتر بتوانند معدل خود را در سال‌های بعدی در سطح بالاتری حفظ کنند از حمایت‌های بنیاد حامیان برخوردار می شوند.

به گفته کمره ای، در حال حاضر بنیاد دانشجویانی را که رتبه‌های بالای ۱۷ کسب کنند بورسیه می‌کند و تمامی دانشجویانی که در سهمیه دانشکده این حمایت‌ها قرار گیرند، می‌توانند همچنان تحت پوشش بنیاد حامیان دانشگاه تهران باشند. 
رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: ورودی‌های کنکور که هنوز در دانشگاه سابقه تحصیلی ندارند و سال اول ورودی دانشگاه هستند از این بورسیه‌ها بهره‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران اظهار داشت: در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران دانشجویانی را که مشکلات مالی دارند، اما نمرات پایین تری کسب کردند، تحت حمایت قرار می دهد.

کمره‌ای خاطرنشان کرد: هر سال یک هزار و ۵۰۰ نفر تحت حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و طی چهار سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بورسیه این بنیاد شدند.

در همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور ۹۸ از ۱۳۸ دانش آموز رتبه برتر تک رقمی مناطق و ایثارگران در پنج گروه ریاضی، تجربی، هنر، انسانی و زبان تجلیل شدند که ۳۱ نفر آنها حائز رتبه‌های کشوری بودند.

پدیده امسال، درخشش زهرا نامور رتبه پنج منطقه سه تجربی با محدودیت جسمی حرکتی از شهر شیراز بود. همچنین دانش آموزان استثنایی (نابینا، کم بینا، نیمه شنوا و جسمی حرکتی) علی رغم محدودیت های شان به موفقیت خود تداوم بخشیدند و ۲۹ نفر از آنان که با دانش آموزان منطقه سه رقابت داشته اند، موفق به کسب رتبه های زیر هزار شدند.

در رقابت علمی امسال شیراز با ۱۴ رتبه تک رقمی در پنج گروه آزمایشی، مقام نخست و شهرهای مشهد، تبریز، اراک و یزد هر کدام با پنج نفر بیشترین رتبه های تک رقمی کشوری از میان شهرستان ها را داشتند. دانش آموزان تهرانی همانند سال های گذشته باز هم توانستند رتبه های برتر کشوری را با ۱۸ رتبه تک رقمی به خود اختصاص دهند.

در این همایش با اعطای شاخه های گل از سوی خیرین مدرسه ساز و آموزش عالی، یاد و خاطره پدر مدرسه سازی ایران «زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی» گرامی داشته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =