۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲
کد خبرنگار: 1796
کد خبر 83438665
۰ نفر
پاسداشت خون شهدا محور برنامه‌های شهرداری قزوین خواهد بود

قزوین - ایرنا - برنامه‌های شهرداری قزوین در ماه‌های آینده با هدف پاسداشت خون شهدا و ارج نهادن به مقام شهیدان برگزار می‌شود.

سرپرست شهرداری قزوین روز پنجشنبه در مراسم تجدید میثاق با شهدا که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در تپه نورالشهدا برگزار شد، گفت: لزوم نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت برای جوانان با استفاده از ظرفیت های فرهنگی شهر قزوین از مهمترین اقداماتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

محمد درافشانی افزود: ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره‌ عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش هایی است که یک انسان متعهد می‌تواند به این مقام برسد.

وی با بیان اینکه تقویت باورهای دینی و ملی جزو اصلی ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می آید، گفت: همه ما مدیون خون پاک شهداء و رشادت های این ایثارگران هستیم و برای جبران این جانفشانی ها باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان انتقال دهیم.

درافشانی خاطرنشان کرد: درحالی که انقلاب اسلامی در چهل سالگی دوم قرار گرفته است، باید فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه نهادینه شود و اجازه ندهیم دشمن معنویاتی که حاصل دستاوردهای انقلاب اسلامی است را مخدوش سازد.

۹۹۲۵*۶۰۱۲
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =