استقبال سرمایه گذاران مازنی از هلدینگ سرمایه گذاری

ساری - ایرنا- استاندار مازندران گفت که طرح ایجاد هلدینگ سرمایه گذاری در این استان با استقبال خوب سرمایه گذاران بویژه سرمایه گذاران بومی به مرحله اجرایی نزدیک شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه درنشست هلدینگ سرمایه گذاری مازندران در بابلسر در گفت و گو با خبرنگاران افزود :  تاکنون نشست های خوبی با مشارکت سرمایه گذاران استانی برگزار شد و هر بار نیز آمار سرمایه گذاران برای مشارکت در این هلدینگ رو به افزایش است.

وی گفت که در نشست هلدینگ سرمایه‌گذاری که عصر امروز در بابلسر برگزار شد حدود ۵۰ سرمایه گذار شرکت کردند.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهارداشت : این هلدینگ قرار است در بیش از ۲۰ حوزه سرمایه گذاری اعم از گردشگری، صنایع تبدیلی گردشگری،معدن، واحدهای بزرگ صنعتی،بهداشت و درمان (گردشگری سلامت) و سایر حوزه های های اقتصادی سرمایه گذاری کند.

حسین زادگان اضافه کرد : این هلدینگ می تواند با جذب سرمایه های خرد مردمی آنها در حوزه های بزرگتر اقتصادی به کار بگیرد و با ارزش افزوده گره گشای برخی مشکلات استانی شود.

وی گفت: از حدود ۶ ماه قبل استارت این کار زده شد و پیش بینی می شود در آینده نزدیک به نقطه مطلوبی برای استارت زدن کار برسد.

راه اندازی هلدینگ سرمایه گذاری در مازندران را استان بومی این استان از اسفند ماه سال ۹۷ استارت زد و تاکنون چندین نشست برای تبیین موضوع و جذب سرمایه گذار برگزار شده است.گ

ایجاد هلدینگ یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید بویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و هدف آن نیز کاهش تصدیگری دولت از پایه ، جبران این کمبود سرمایه و جذب سرمایه های خرد مردمی در قالب هلدینگ و به کارگیری آن در تولید اعلام شده است.

مازندران از استعدادها و ظرفیت‌های بالایی در همه بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و صنایع دستی برخوردار است و مرزی بودن استان هم شرایط مناسبی را برای تجارت خارجی فراهم کرده است تا چرخه سودآوری برای تشکیل هلدینگ سرمایه گذاری در این استان تکمیل شود.

شرکت هلدینگ (Holding company) به شرکتی گفته می شود که سرمایه های نقدی ریز و درشت را کنار هم قرار داده و در زمینه های سودآور سرمایه گذاری می کند . این سرمایه گذاری ممکن است خرید سهام دیگر شرکت ها و اعمال مدیریت در آنها تا تاسیس شرکت های جدید را شامل شود.

شرکت های هلدینگ دارای مزیت هایی چون کاهش ریسک، کنترل با مالکیت محدود و تفکیک حقوقی هستند. هم اکنون از شرکت توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری توکا فولاد، سرمایه گذاری غدیر، گروه صنعتی ملی و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به عنوان هولدینگ هایی نام برد که در بورس ایران فعالیت دارند.

۶۹۸۲/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =