۲۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۷:۳۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83438622
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار کاربران اینترنت در چین به ۸۳۰ میلیون نفر رسید

پکن- ایرنا- اداره ملی آمار چین اعلام کرد شمار کاربران اینترنت در این کشور از ۶۲۰ هزار نفر در سال ۱۹۹۷ به ۸۳۰ میلیون نفر در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی رسیده است.

در این گزارش که امروز یکشنبه منتشر شد آمده است: تا پایان سال ۲۰۱۸ شمار کاربرانی که به فیبر نوری دسترسی داشتند به ۳۶۸ میلیون نفر و شمار کل کاربران فناوری مخابرات نسل چهار به یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون نفر رسیده است.

این آمار همچنین شمار تلفن های فعال در کل کشور را نیز یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون خط اعلام کرد که در صدر آمار فهرست جهان قرار دارد.

بر اساس این آمار شمار کل کاربران باند پهن تلفن همراه (کاربران نسل ۳ و ۴) از ۵۸۰ میلیون نفر در پایان سال ۲۰۱۴ به یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون نفر در پایان سال ۲۰۱۸ افزایش یافته و با میانگین رشد سالانه ۲۲.۴ درصد، شمار کاربران خرید آنلاین به ۶۱۰ میلیون نفر رسیده است.

در گزارش همچنین همچنین آمده است: حجم خدمات پیک سریع چین از زمانی که در سال ۲۰۱۴ از آمریکا پیشی گرفت، همچنان رتبه اول جهان را حفظ کرده است در پایان سال ۲۰۱۸ شمار کل محموله های پیک سریع در کشور از یک میلیون و ۵۳۰ هزار در سال ۱۹۸۸ به ۵۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون محموله در پایان سال ۲۰۱۸ رسید.

بر اساس آمارهای موجود، ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار وب سایت و پایگاه اینترنتی در چین فعال است و این آمار سالانه نیز حدود ۲۶ درصد رشد می کند.

نرخ وابستگی جامعه چین به اینترنت نزدیک به ۳.۹ درصد بیشتر از کشورهای پیشرفته و ۱۰ درصد بیشتر از کشورهای آسیایی برآورد شده است.
 
وزارت بازرگانی چین نیز اعلام کرده است ارزش تجارت اینترنتی چین تا سال ۲۰۲۰ میلادی به شش هزار و ۵۵۰ میلیارد دلار می رسد در سال گذشته میلادی ارزش داد و ستدهای اینترنتی و خرید و فروش های آنلاین در چین رشدی بیش از ۲۲ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۴ میلادی داشت و انتظار می رود این سیر صعودی تا پنج سال دیگر حفظ شود.

اولین خط ارتباطات کامپیوتری بین المللی در چین سال ۱۹۸۶ میلادی برقرار شد در این روز، نخستین ایمیل نیز با موفقیت ارسال شد اما ایمیل های آن زمان در کامپیوترهای مرکز تحقیقات هسته ای اروپا ذخیره می شد و لازم بود تا هربار از راه دور وارد یک کامپیوتر خارجی شد و به ایمیل ها دسترسی پیدا کرد.

آگوست سال ۱۹۸۸ میلادی چین برای اولین بار در شبکه اینترنتی بین المللی گره خود را به دست آورد و به عضوی از خانواده شبکه اینترنتی جهان تبدیل شد سال ۱۹۹۴، چین دسترسی کاملا کاربردی به شبکه اینترنتی بین المللی داشت و نیز نخستین وب سرور خود را ایجاد و اولین وب سایتش را راه اندازی کرد که یکی از معدود وب سایت های آسیا بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =