۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83438601
۰ نفر

برچسب‌ها

حمایت از کسب و کارهای نوپا در راستای رونق اشتغال

رشت - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان بر لزوم حمایت از کسب و کارهای نوپا در راستای رونق بخشی به اشتغال تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا کیمیا تنهایی روز پنجشنبه در جلسه کمیته تخصصی بررسی کسب و کارهای مجازی استان گیلان اظهار داشت: این کارگروه در راستای حمایت و رونق ­بخشی به اشتغال و کاهش موانع پیش رو در حوزه  کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی می بایست موضوعات مرتبط با هرگونه شکایت و رسیدگی درخصوص کسب و کارهای مجازی را قبل از هر اقدامی به دبیرخانه این کمیته مستقر در دفتر فناوری اطلاعات و شبکه‌دولت استانداری اعلام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان به وظایف کمیته تخصصی استان در حل و فصل مشکلات کسب و کارهای نوپا و دستگاه ­های اجرایی اشاره و خاطر نشان کرد: به استناد ماده ۱۲ و ۱۳ شیوه نامه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایات مصوبه هیأت وزیران، دستگاه های اجرایی باید نسبت به فعالیت های نوپا و کسب و کارهای مجازی رویکرد حمایتی داشته باشند.

در ادامه جلسه مدیرفناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری  و دبیر کمیته استانی بررسی کسب و کارهای مجازی نیز گفت: کمیته تخصصی استانی علاوه بر حمایت از کسب و کارهای نوپا می­بایست موانعی که ممکن است توسط دستگاه­ های اجرایی برای آن­ها ایجاد گردد را مرتفع کند.

سعید زاهدی خاطرنشان کرد: دبیرخانه کمیته طبعاً از نظرات اعضای کمیته تخصصی در استان استفاده خواهد کرد تا کارها به شکل تعاملی انجام شود.

شیوه نامه کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایات دستگاه به طرفیت آن­ها توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری وقت به کلیه دستگاه­ های اجرایی ابلاغ شده است.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =