۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83438598
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت ایجاد پارک علم و فناوری سلامت در یزد

یزد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با تاکید بر ایجاد پارک علم و فناوری سلامت در استان، تحقق این راهکار را با همکاری نخبگان و فعالان این حوزه خواستار شد.

اکرم فداکار عصر روز پنجشنبه در نشست این شورا  که با حضور مدیران پارک پردیس تهران برگزار شد، افزود: این پارک با بهره‌گیری از تجارب پارک‌های علم و فناوری دیگر استان‌ها و با توجه به مزیت بالای یزد در زمینه سلامت، فعالیت خود را در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌کند.

وی ادامه داد:  پارک یادشده با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ایجاد می‌شود  و دانش‌آموختگان حوزه سلامت و بهداشت استان می‌توانند ایده‌های خلاق و نوآوری خود را از این مسیر تجاری سازی کنند و از این طریق به خلق ثروت بپردازند. 

فداکار از یزد به عنوان مرکز درمان بیماران جنوب و جنوب شرق کشور در حوزه‌های بهداشت، درمان و سلامت یاد کرد و گفت: این ظرفیت می‌تواند در شکوفایی هرچه بیشتر پارک علم و فناوری سلامت در استان موثر باشد.

فداکار همچنین به اهمیت بهره‌گیری از دانش روز در حوزه فناوری  برای توسعه فراگیر یزد در بخش‌های مختلف تاکید کرد و اهداف دولت را استفاده از علاقه‌مندان و جوانان در این حوزه ذکر کرد.

در ادامه این نشستمدیران پارک پردیس تهران تجارب خود را در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری صنعت، دانشگاه و فناوری‌های نو ارائه کردند.

هم اکنون در یزد ۱۲ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی فعالیت دارد که بیشتر بیماران آن بویژه در بخش بستری از استان های جنوب و جنوب شرق کشور هستند.

در یزد ۱۴ بیمارستان دولتی با یک هزار ۵۸۲ تخت و هفت بیمارستان خصوصی با ۹۸۳ تخت در حال ارائه خدمات درمانی به بیماران هستند که درصد اشغال این تخت‌ها نزدیک به ۱۰۰ درصد است از این رو طرح‌های توسعه ظرفیت‌های درمانی استان در حال پیگیری است.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =