نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی آذربایجان‌غربی در ژاپن برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی استان در ژاپن خبر داد و گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، جذب بازارهای جدید و رشد صادرات غیرنفتی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برپا می‌شود.

محمدمهدی شهریاری روز پنج‌شنبه در دیدار با رایزن اقتصادی ایران در ژاپن افزود: به دلیل معرفی نشدن ظرفیت‌های اقتصادی آذربایجان‌غربی در کشورهای دیگر، فرصت بهره‌مندی کامل از تجارت فرامرزی به طور شایسته در استان حاصل نشده است.
وی ادامه داد: با رایزنی‌های صورت گرفته با سفارت ایران در کشورهای مختلف از جمله ژاپن برای جلب سرمایه‌گذاری و معرفی توانمندی‌های این استان، نمایشگاه معرفی توانمندی‌های اقتصادی با همراهی سفارت ایران در ژاپن و اتاق بازرگانی ارومیه پیش از پایان امسال برگزار می‌شود.
رایزن اقتصادی ایران در ژاپن نیز ضمن اعلام آمادگی برای فراهم‌سازی بسترهای لازم برای برگزاری نمایشگاهی درخور استان، افزود: سفارت ایران در ژاپن در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی و به منظور توسعه صادرات از طریق شرکت‌های کوچک و متوسط نسبت به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی آذربایجان‌غربی اقدام می‌کند.
در این نشست اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی ارومیه نیز با استقبال از برپایی این نمایشگاه برای حضوری شایسته و قدرتمند اعلام آمادگی کردند.
۹‪۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =