دو هزار مدیر اجرایی انتخابات کشور در مشهد آموزش می بینند

مشهد- ایرنا- دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: حدود دو هزار نفر از مدیران اجرایی انتخابات از سراسر کشور طی ۱۰ دوره در مشهد آموزش می بینند.

سید اسماعیل موسوی روز پنج شنبه در پایان نخستین دوره آموزشی مجریان انتخابات مجلس شورای اسلامی در مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد شامل ۴۳۵ فرماندار و هزار و ۸۰ بخشدار به همراه اعضای ستادهای انتخابات استان ها، روسای هیات های بازرسی استان ها و شهرستان ها و دیگر دست اندرکاران برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد انتخابات کشور و آسیب شناسی های صورت گرفته مساله آموزش مجریان به صورت ویژه مطرح و تصویب شده است.
او ادامه داد: بر این اساس مقرر شد به منظور کاهش آسیب ها و رفع مشکلات ناشی از آن توسط مجریان انتخابات، استان های کشور در قالب ۱۰ گروه تقسیم شده و آموزش های یاد شده به صورت مستمر و طی ۱۰ دوره به مجریان و مدیران اجرایی کشور در شهر مشهد ارائه شود.
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: در پایان هر دوره آموزشی مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور آزمونی برای پایش شرکت کنندگان در این برنامه آموزشی برگزار کرده و برای دارندگان نمره حد نصاب گواهینامه صادر خواهد کرد.
موسوی افزود: رویکرد وزارت کشور این است که دوره های آموزشی کاربردی شود از این رو  شعب اخذ رای و مسائل و مشکلات روز رای گیری محور این آموزش هاست.
وی اضافه کرد: پس از اینکه فرایند ثبت نام از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در آذر ماه امسال به پایان رسید دوره تربیت مربیان شهرستانی انتخابات نیز آغاز خواهد شد و از هر شهرستان یک نفر به صورت متمرکز آموزش می بیند که پس از بازگشت به شهرستان خود به نمایندگان فرماندار، اعضای شعبه و بازرسان، آموزش های لازم را ارائه خواهد کرد.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور به نشست های سراسری و پیش روی فرمانداران و استانداران حول محور انتخابات در تهران اشاره و بیان کرد: روند آموزش، مقطعی و کوتاه نیست بلکه دامنه دار خواهد بود تا اگر تغییری در مواد قانونی ایجاد شد این موارد به صورت رو در رو به مجریان انتخابات آموزش داده شود.
موسوی گفت: یکی از موضوعات جدی در این دوره از انتخابات، انتخابات الکترونیک است که با توجه به اصلاح قانون و ورود انتخابات الکترونیک به فرایند رای گیری، ساز و کارهای انتخابات الکترونیک به مجریان آموزش داده می شود.
او به برگزاری نخستین دوره از این آموزش ها در مشهد اشاره و اضافه کرد: در نخستین دوره که طی روزهای ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸  در مشهد برگزار شد اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و بازرسان استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و قزوین و بخشداران تهران، البرز و قم در این برنامه دو روزه شرکت کردند. 
وی گفت: بسیاری از فرمانداران در این دوره به تبادل تجربیات خود از برگزاری انتخابات در ادوار گذشته پرداختند که در بعد آموزشی بسیار ارزشمند بود و مورد توجه قرار گرفت.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.
۳۲۲۱/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =