تشکیل شورای عالی روستا ضروری است

تهران- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: برای تجمیع تصمیم‌گیری‌ها در خصوص روستا، باید شورای عالی روستا تشکیل شود.

«محمد امید» امروز (پنجشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: دیدگاه دولت درباره تشکیل این شورا به وزارت جهاد کشاورزی نزدیک است زیرا در حوزه روستا فقط یک دستگاه نیست که باید فعالیت کند بلکه همه دستگاه‌ها باید همکاری داشته باشند.

وی بیان داشت: آمارها نشان می‌دهد که در روستاها بجز نهادهای حاکمیتی و خیریه‌ها، بیش از ۳۰ وزارتخانه و دستگاه مشغول به کار هستند.

امید ادامه داد: با وجود اینکه این تعداد دستگاه قابل جمع نیستند، اما می‌توان شورای عالی روستا ایجاد کرد که تصمیم گیری‌ها در آنجا تجمیع شود.

وی درباره اینکه برخی احیای جهاد سازندگی یا وزارتخانه‌ای به نام روستا را پیگیری می‌کنند، گفت: تصمیم گیری در این خصوص، ارتباط سطح خاص خود را می طلبد و باید ساز و کار خود را داشته باشد زیرا هرگونه اظهار نظر در این باره زودهنگام است.

به گزارش ایرنا، چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر در ۱۴ سرفصل با رویکرد طرح ها و پروژه های موفق تولیدی و اشتغالزا، بازاریابی و تجاری سازی تولیدات روستایی، سالن کسب و کارهای آینده روستا، ایل نمادین، موسسات مالی و نهادهای عمومی غیردولتی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، خیرین، خیریه ها و گروه‌های جهادی، اجرای زنده بازی های بومی و محلی، دهکده جهانی، کودک و روستا، سالن اجرای مراسم، سفره خانه و چایخانه سنتی، برگزار شد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستای ایرانی_ کالای ایرانی در سال رونق تولید با مشارکت استانداری‌های سراسرکشور و توجه به اقتصاد مقاومتی در ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران به وسعت ۲۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار متر مربع فضای باز از ۲۴ تا ۲۷ مرداد آماده بازدید علاقمندان است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =