زاگرس اسلام آبادغرب آماده درخشش دوباره در لیگ برتر هندبال

کرمانشاه- ایرنا- مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در حالی با حضور ۱۲ تیم آغاز می شود که تیم زاگرس اسلام آبادغرب نماینده استان کرمانشاه آماده درخششی دوباره در این رقابت هاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سی ودومین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور از امروز (پنجشنبه -  ۲۴ مرداد) با انجام چهار دیدار آغاز و با انجام ۲ مسابقه در روز جمعه (۲۵ مرداد) هفته اول به پایان می رسد که در یکی دیدارهای پایانی هفته اول تیم زاگرس اسلام آبادغرب به مصاف زغال سنگ طبس خواهد رفت.

تیم زاگرس اسلام آبادغرب که سال گذشته اولین فصل حضور خود را در لیگ برتر تجربه می کرد توانست با انجام مسابقات یکدست، شگفتی ساز مسابقات لقب گرفته و تا هفته های پایانی یکی ۲ شانس مسلم قهرمانی باشد.

نماینده اسلام آبادغرب هرچند در پایان فصل به عنوان نایب قهرمانی دست یافت اما همین عنوان هم کافی بود تا این تیم را در اولین سال حضورش در لیگ برتر، آسیایی کند.

 زاگرس اسلام آبادغرب امسال با وجود از دست دادن چندتن از بازیکنانش بازهم یکی از مدعیان خواهد بود تا نشان دهد موفقیت های فصل گذشته اش اتفاقی نبوده است.

این تیم در اولین مسابقه فصل جدید رقابت های لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور باید به مصاف تیمی برود که امسال به لیگ برتر صعود کرده است، زغال سنگ طبس اولین حریف عقاب های زاگرس خواهد بود و به طور قطع با انگیزه بالایی به مصاف حریف اسلام آبادی خود می رود.

تیم زاگرس اما اگر امسال هم می خواهد جزو مدعیان باشد و همگان روی آن حساب ویژه ای بازکنند به طور قطع باید از همین ابتدا رقبای خود را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارد.

با قدرت در مسابقات امسال شرکت می کنیم

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: امسال هم با قدرت در مسابقات لیگ برتر شرکت خواهیم کرد تا نشان دهیم نتایج فصل گذشته اتفاقی نبوده است.

سجاد اعظم تصریح کرد: با افزایش تعداد تیم های شرکت کننده امسال لیگ برتر به ۱۲ تیم، انتظار می رود سطح کیفی مسابقات نیز افزایش یافته و رقابت های بسیار نزدیکی را از تیم ها شاهد باشیم.

وی با اشاره به همگروهی سه تیم تازه وارد با زاگرس، افزود: یکی از آن ها زغال سنگ طبس است که در اولین پیکار باید با آنها بازی کنیم و مطمئنا کار آسانی برای پیروزی نخواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب یادآور شد: تیم زغال سنگ از ۲ ماه پیش تمرینات آماده سازی خود را آغاز کرده و از بازیکنان جوان و با انگیزه ای بهره می گیرد اما به هرحال تیم ما هم از آمادگی خوبی برخوردار و قطعا برای پیروزی به میدان می رود.

اعظم تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که قبل از شروع فصل با آن روبرو بودیم نداشتن بازی تدارکاتی مناسب برای سنجش میزان آمادگی بازیکنان تیم بود، هرچند ۲ مسابقه تدارکاتی با تیم تازه صعود کرده آرمان ایرانیان در تهران برگزار و هردوی آنها را نیز پیروز شدیم.

وی همچنین با اشاره به جداشدن هشت تا ۹ بازیکن فصل گذشته این تیم که عموما از بازیکنان ثابت هم بودند، افزود: با این حال توانستیم بازیکنان جانشین را جذب و از این نظر مشکل چندانی نداریم.

مدیرعامل باشگاه زاگرس یادآوری کرد: در مسابقات این فصل هوشنگ کاکلوند از بهترین مربیان ایران هدایت تیم را برعهده خواهد داشت و با توجه به هماهنگی خوبی که میان وی و بازیکنان وجود دارد شانس موفقیت ما افزایش پیدا خواهد کرد.

اعظم تصریح کرد: آقای کاکلوند چهار سال در تیم زاگرس حضور داشته و در این مدت هم بسیار موفق عمل کرده است.

وی در پایان و با بیان اینکه هندبال، رشته ای غیرقابل پیش بینی است، در عین حال ابراز امیدواری کرد تیم زاگرس بتواند نتایج خوب فصل گذشته را تکرار و در مسابقات باشگاه های آسیا نیز نماینده خوبی برای هندبال ایران باشد.

آمادگی بازیکنان مطلوب است

هوشنگ کاکلوند سرمربی تیم هندبال زاگرس نیز در آستانه دیدار برابر زغال سنگ طبس، اظهار داشت: خوشبختانه بازیکنان از آمادگی مطلوب برخوردار و شرایط روحی و روانی تیم برای کسب نخستین پیروزی این فصل مساعد است.

وی با بیان اینکه حریف آسان در سطح لیگ برتر وجود ندارد، افزود: هر مسابقه شرایط خاص خود را داشته و قطعا برای هر دیدار باید با تفکری جداگانه به میدان رفت تا بتوانیم موفق باشیم.

کاکلوند ادامه داد: تیم ما از حدود ۴۰ روز پیش تمرینات خود را آغاز کرد و روز به روز بر آمادگی بازیکنان افزوده می شود، مسابقه اول همیشه سخت بوده اما قطعا در هفته های پیش رو بازی روانتری را از بازیکنان خواهیم دید.

سرمربی تیم زاگرس اسلام آبادغرب در پایان از هواداران تیم زاگرس خواست تا با حضور پرشور خود در سالن مسابقه و تشویق های خود، زمینه پیروزی نماینده استان کرمانشاه را در اولین دیدار فراهم کنند.

برگزاری مسابقه زاگرس و زغال سنگ در سالن انقلاب اسلام آبادغرب

مسابقه تیم های هندبال زاگرس و زغال سنگ طبس از ساعت ۱۷ روز جمعه (۲۵ مرداد) در سالن انقلاب شهر اسلام آبادغرب آغاز می شود.

افشین خراسانی و حامد دربهانی قضاوت دیدار تیم های زاگرس و زغال سنگ را برعهده خواهد داشت.

تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب سال گذشته با کسب ۲۴ امتیاز مقام نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و زغال سنگ طبس نیز اولین فصل حضور خود را در رقابت های لیگ برتر تجربه می کند.

مسابقات امسال در ۲ گروه ۶ تیمی برگزار می شود و تیم زاگرس در گروه اول با نیروی زمینی کازرون، ذوب آهن اصفهان، سربداران سبزوار، زغال سنگ طبس و ستارگان دشستان مسابقه خواهد داد.

۷۴۵۸/۸۰۶۶