۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83438547
۰ نفر
انجمن مسلمانان یونان تحریم وزیرامورخارجه ایران را محکوم کرد

آتن- ایرنا- "نعیم القندور" رییس انجمن مسلمانان یونان امروز (پنجشنبه) در گفت وگویی با ایرنا ضمن محکوم کردن تحریم "محمد جواد ظریف " وزیر امورخارجه ایران گفت: آمریکا در تمام اقدامات جنایتکارانه خود بر علیه جهان اسلام و بر علیه قوانین بین المللی همیشه پیشتاز می باشد.

"نعیم القندور" رییس انجمن مسلمانان یونان امروز در گفت وگویی با خبرنگار ایرنا در آتن، تحریم "محمد جواد ظریف " وزیر امورخارجه ایران را بشدت محکوم کرد و گفت: آمریکا در تمام اقدامات جنایتکارانه خود بر علیه جهان اسلام و بر علیه تمام قوانین بین المللی همیشه پیشتاز می باشد، و همانطوریکه اولین کشور و تنها کشوری بود که از بمب اتم استفاده کرده، اولین کشوری است که از توافق بین المللی برجام خارج و از خیلی از توافقات بین المللی خارج و تنها کشوری است که وزیر خارجه یک کشور مستقل را تحریم می کند تا جلوی صدای حق خواهی را بگیرد و اولین کشوری است که  ارتش یک کشور را یعنی سپاه پاسداران را تحریم می نماید.

وی در ادامه افزود: وقت آن رسیده است که امت اسلامی حتی یکبار هم که شده به سفارش قرآن و حضرت محمد(ص) که خواستار وحدت جهان اسلام است، برای حل مشکلات جهان اسلام که قدرتی بسیار عظیم هستند به سران وابسته اعراب به آمریکا و رژیم صهوینستی پشت کنند و به خاطر حفظ کیان امت اسلام و اسلام با هم وحدت داشته باشند و مشکلات جهان اسلام را با وحدت حل نمایند.

همچنین انجمن مسلمانان یونان با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: تحریم های ضدبشری و یکجانبه آمریکا و همراهی رژیم اسرائیل، بحرین و امارات متحده عربی با آمریکا را شدیداً محکوم و حمایت خود را از ملت ایران اعلام و در کنار ایرانیان و جمهوری اسلامی ایران قرار داریم.

در ادامه این بیانه آماده است: آمریکا، رژیم اسرائیل، عربسیتان سعودی و بحرین منبع ایجاد تنش و تشنج در منطقه خاورمیانه می باشند و بصورت مشترک بر علیه ملت مظلوم فلسطین و دیگر کشورهای آزادیخواه و برخلاف منافع اسلام گام بر می دارند.

ما از تمام تصمیمات شما در مورد گرفتن حق قانونی خود در خلیج فارس حمایت می کنیم و در مقابل اقدامات ضد بشری آمریکا بر علیه ملت ایران و جمهوری اسلامی از حقوق شما حمایت می نماییم.

تمام دشمنی آمریکا و متحدان آن بر علیه جمهوری اسلامی ایران به دلیل این است که ایران کشوری قدرتمند، مستقل و با استراتژی مهمی در منطقه و جهان می باشد و دارای مردمی شجاع، عدالت خواه و بدون ترس در مقبال همه توطئه های استکبار جهانی گام بر می دارد و از تحریم و حملات احتمالی هم ترسی به خود راه نمی دهند، این مایه افتخار جهان اسلام است و ما به عنوان بخش کوچکی از مسلمانان جهان کاملاً حمایت می کنیم و امیدواریم که جهان اسلام به وحدت برسد و با شما همگام گردد تا قدس شریف آزاد و جهان اسلام از وجود لوث سلطه طلبان رهایی یابد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =