۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر 83438541
۰ نفر
وزارت خارجه چین: سیاستمداران آمریکا حامی جنایتکاران هستند

پکن- ایرنا- سخنگوی دفتر وزارت خارجه چین در هنگ کنگ در واکنش به اظهارات دو نماینده آمریکا در مورد خشونت های هنگ کنگ گفت: اظهارات آنها نشان می دهد نمایندگان آمریکا پشت جنایتکاران خشن هستند آنها آمریکا درست و نادرست را اشتباه گرفته و جای سیاه و سفید را عوض کرده اند.

«یانگ گوانگ» روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در پکن با اشاره به اظهارات «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان و «مارکو روبیو» اعضای مجلس سنای آمریکا اظهار کرد جنایات خشن در هنگ کنگ تشدید شده است شورشیان از طریق اقدامات افراطی، فرودگاه را فلج کردند، آتش سوزی راه انداختند، به کلانتری ها حمله کردند و وحشیانه انگشت پلیس را گاز گرفتند و بمب های بنزینی به کلانتری انداخته و باعث سوختگی شدید نیروهای پلیس شدند؛ آنها حتی با استفاده از پرتاب کننده های قوی به پلیس حمله کردند.

او گفت: دیروز جنایتکاران خشن به طور غیرقانونی یک مسافر و یک خبرنگار را گرفته و کتک زدند و ضمن مقاومت در برابر پلیس، از عبور خودروهای پلیس و آمبولانس جلوگیری کردند در مقابل این واقعیت ها، سیاستمداران آمریکا طعنه می زنند و خواستار توقف استفاده پلیس از زور می شوند.

یانگ افزود: این سیاستمداران آمریکایی برای منافع سیاسی شخصی و کشور خود کار می کنند و بی توجه به نیک و بد، چتر، پناه و سخنگوی عناصر خشونت طلب افراطی می شوند آنها با کنار گذاشتن وجدان، به پلیس هنگ کنگ که در عین خویشتنداری و به صورت حرفه ای در حال اجرای قانون، تحت فشار بی سابقه ای است تهمت می زنند.

سخنگوی دفتر وزارت خارجه چین در هنگ کنگ تصریح کرد: سلطه گران در سرزمین دیگران فقط طبق تمایل خود عمل می کنند و باید هزینه دردناکی بپردازند هر گونه اقدام غیرقانونی و جنایی طبق قانون حتما مجازات شدیدی خواهد داشت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =