۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83438532
۰ نفر

برچسب‌ها

صندوق حمایت توسعه بخش کشاورزی در اردکان راه اندازی شد

یزد - ایرنا - صندوق حمایت توسعه بخش کشاورزی شهرستان اردکان با هدف افزایش بهره وری و ایجاد ارزش افزوده بالا در فراورده‌های باغی، زراعی و دامی با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شد .

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان با اعلام این خبر افزود: تولید و اقتصادِ کشاورزی به دلیل تاثیر فراگیری آن در بقیه بخش‌ها و نقش موثر آن در امنیت غذایی و سلامت جامعه، همیشه در اولویت قرار داشته است .

وی عنوان داشت: رسیدگی به مشکلات کشاورزی و بهره برداران این بخش نیازمند توجه خاص و سرمایه گذاری لازم برای افزایش بهره وری و ارزش افزوده است.

تابشش با بیان اینکه در اردکان با همکاری کشاورزان و حمایت‌های انجام شده در تولید بسیاری محصولات کشاورزی و دامی وضعیت مناسب حکمفرماست، تصریح کرد: کشاورزی در شرایط  سخت بیابانی و وضعیت دشوار تامین آب مناسب و نهاده‌ها، ضرورت توجه بیشتر مسئولان و دست اندرکاران امر برای حمایت عملی از بهره برداران و کشاورزی  را دوچندان نموده است.

نماینده مردم اردکان ادامه داد: نباید با برخی اقدامات کارشناسی نشده، عرصه را بر کشاورزان سختکوش این منطقه تنگ کرد.

نماینده استان یزد در مجلس با تاکید بر توجه به دانش روز و افزایش بهره وری در استفاده از منابع آب و خاک گفت: تحولات اجتماعی و اقتصادی دارای یک بهم پیوستگی است و نمی‌توان با برخی بخشنامه‌های دستوری کار چندانی پیش برد.

وی در ادامه توضیح داد: مثلا اگر موضوع مسکن و زمین جوانان حل نشود، قاعدتا فشار برای برخی تغییرکاربری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی بیشتر خواهد شد، البته اقداماتی برای احداث شهرک و واگذاری زمین در شهرستان آغاز شده است امیدوارم در انجام آن تسریع شود.

 تابش همچنین در بخش دیگری از سخنانش اظهار امیدواری کرد که  با حمایت بیشتر بخش دولتی و حضور کشاورزان و بهره برداران این بخش در شهرستان؛ بتوان برای اعطای تسهیلات و حمایت از تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی شهرستان گام‌های موثرتری برداشته شود.

در ابتدای این نشست نمایندگان دامداران، شیلات، باغبانی، مرغداری، تعاونی‌های تولیدی و... مسائل و مشکلات خود را بیان کردند و مقرر شد، ضمن پیگیری و حل برخی از موضوعات مطرح شده، برخی موارد نیز از طریق مسئولان استان یزد و کشور پیگیری شود.

در نشست یادشده شماری از مسئولان سازمان جهادکشاورزی یزد، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان، امام جمعه، فرماندار و فعالان بخش کشاورزی شهرستان حضور داشتند.

این نشست در محلِ مزرعه کشاورزی حجت آباد اردکان برگزار شد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد .

۷۵۴۴ / ۲۰۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =