۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83438485
۰ نفر

برچسب‌ها

متخلفان اراضی ملی در مهریز تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند

یزد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهریز گفت: دستگاه قضایی با قاطعیت تمام با متخلفان و سودجویان اراضی ملی برخورد می‌کند و از منافع ملی مردم در تمامی عرصه‌ها دفاع خواهد کرد.

علی زارع روز پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت منابع طبیعی شهرستان افزود: قضات طبق مقررات وظایف خود را نسبت به پدیده زمین‌خواری انجام می‌دهند و همکاری مردم با ماموران محیط زیست به خصوص دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در پیشگیری از تخلف زمین‌خواری موثر است.

همچنین رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: این اداره  در شرایط مختلف با همکاری قوه قضائیه می‌تواند در کاهش جرم نقش موثری داشته باشد. 

سید علی باقری افزود: حفظ عرصه‌های ملی و طبیعی یک وظیفه همگانی است و همه در قبال آن مسئول هستند.

ییلاقی بودن اغلب روستاهای بخش مرکزی مهریز به خصوص در دهستان میانکوه موجب تشدید پدیده زمین خواری و تصرف غیرقانونی باغ‌ها و اراضی ملی منطقه شده است.

این پدیده به رغم نظارت و پیگیری‌های خوبی که سال های اخیر توسط دستگاه‌های مسئول انجام شد همچنان از جمله مسائلی است که نارضایتی مردم روستاهای منطقه را به همراه دارد.

بخش مرکزی مهریز شامل دهستان‌های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت  ۵۵ هزار نفری شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =