سامانه گزارش تخلفات انتخاباتی در قزوین دایر می‌شود

قزوین - ایرنا - رییس هیات بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: سامانه ای به منظور گزارش تخلفات انتخابات و پیگیری سریع در این حوزه پیش بینی شده که در آینده ای نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد.

علی فرخ زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، قدرت اجرایی این هیات را تا دورترین نقاط استان عنوان کرد و اظهار داشت: این هیات اقدامات و دستورالعمل های لازم را از طریق فرمانداری شهرستان ها مورد پیگیری قرار دهد تا در هیچ نقطه ای از استان شاهد تخلف در حوزه انتخاباتی نباشیم.

وی یکی از نکات متمایز در این هیات بازرسی را تشکیل زودهنگام آن عنوان کرد و گفت: معمولا در انتخابات ادوار گذشته این هیات ها ۲ تا سه ماه مانده به انتخابات تشکیل می شدند، اما اکنون ۶ ماه مانده به برگزاری انتخابات مجلس یازدهم ضرورت تشکیل این هیات ها احساس شده که نشان از اهمیت کنترل و نظارت بر روند انتخابات دارد.

وی اضافه کرد: حفظ سلامت انتخابات و برخورد با هرگونه تخلف انتخاباتی با هدف جلب اعتماد مردمی برای حضور با شکوه در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی از مهمترین وظایف این هیات در استان قزوین است.

افزود: این هیات مرکزی هم اکنون از پنج عضو تشکیل شده که ریاست آن برعهده بنده و دبیری آن برعهده معصومه مرادیان مدیرکل عملکرد و بازرسی و امور حقوقی استانداری قزوین است و سه عضو دیگر آن یعنی فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، داراب بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و فرزین بهنامی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان نیز از اعضای تشکیل دهنده این هیات هستند.

این مسئول در تشریح اقدامات این هیات توضیح داد: در روند کنترل و نظارت برای هر ۲ تا سه صندوق رای یک بازرس تعین می شود و سپس برای هر ۱۰ صندوق رای یک سربازرس تعیین می کنیم تا به صورت مستمر به نظارت و کنترل بر روند انتخابات اقدام کنند.

فرخ زاد با بیان اینکه صدور احکام بازرسان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: نظارت و کنترل، ساماندهی شبکه بازرسی، جمع بندی گزارش های بازرسان انتخابات، آموزش بازرسی به بازرسان اجرایی و ارزیابی عملکرد اجرایی و رسیدگی به شکایات در فرآیند انتخابات از عمده وظایف این هیات است که باید مورد توجه بازرسان قرار گیرد.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان قزوین خاطرنشان کرد: تشکیل این هیات بر اساس قانون نظارت و بازرسی انتخابات صورت گرفت و قرار شد که وزارت کشور به عنوان متولی اجرایی انتخابات تیمی را به عنوان بازرسی و ناظر در انتخابات برای استان ها تعیین کند.

هیات بازرسی انتخابات در استان قزوین هفته جاری  از سوی وزارت  با پنج عضو تشکیل شد.

۹۰۲۶*۶۰۱۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =