هماهنگی و همدلی خوبی برای رونق تولید در اصفهان وجود دارد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: هماهنگی، همراهی و همدلی خوبی برای رونق اقتصاد و تحقق رونق تولید در این استان شکل گرفته است.  

عباس رضایی روز پنجشنبه در هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: برغم این که از استان اصفهان بعنوان یکی از استانهای برخوردار کشور نام برده می شود اما این استان وضعیت تولیدی، صنعتی و اقتصادی مناسبی ندارد.

در استان اصفهان افزون بر هشت هزار واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

وی گفت: باید با کمک و همراهی دولت و وزارت اقتصاد و امور دارایی برای ادامه حرکت همگن و همراهی خوبی که در استان اصفهان برای تحقق رونق تولید شروع شده، تلاش کنیم.

استاندار اصفهان به حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و امور دارایی به عنوان وزیر مُعین اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار داریم که ارتباط وزیر اقتصاد با استان اصفهان بیشتر شود تا بتوانیم از راهنمایی ها و رهنمودهای راهگشای شما بیشتر استفاده کنیم.

رضایی با اشاره به برخی از مهمترین مسائل و مشکلات استان ابراز امیدواری کرد که مشکلات اقتصادی استان در پایان سفر وزیر اقتصاد حل و فصل شود.

به گفته وی زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی در استان طولانی است و حمایت کافی از فعالان اقتصادی به منظور تحقق رونق تولید انجام نمی شود.

استاندار اصفهان به استرداد نشدن مبالغ ارزش افزوده به صادرکنندگان، غیر واقعی بودن قیمت گذاری کالاهای صادراتی، طولانی بودن زمان پاسخ بانک مرکزی به استعلامات گمرک برای صادرات و واردات بویژه طلا و جواهرات، افزایش نهایی هزینه های واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی ناشی از ارزش افزوده به عنوان دیگر مسائل فعالان اقتصادی استان اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این پیشنهادات با توجه به نشست های متعدد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و حضور در واحدهای صنعتی و دیدار با تولید کنندگان و صنعتگران استان احصا شده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: وضعیت اشتغال در این استان به عنوان صنعتی ترین استان کشور خوب نیست و متوسط اشتغال ما ۲.۷ درصد از متوسط اشتغال کشوری کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم شعار سال رونق تولید را جنبه عملی و اجرای بدهیم روزهای دوشنبه و چهارشنبه همراه با مدیران استان با فعالان اقتصادی دیدار و گفت و گو می کنیم و به حرف ها و درد دل های آنها گوش می دهیم.

رضایی ادامه داد : مسائل و مشکلات متعددی در استان اصفهان وجود دارد و امیدوارم دیدار امروز نقطه عطفی برای تعامل بیشتر با واحدهای تولیدی و بخش خصوصی این استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: بعنوان چشم انداز اصفهان در آینده مشخص شده که اشتغال این استان را ۲.۷ درصد از متوسط کشوری بالاتر برسانیم.   

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به عنوان وزیر معین استان های اصفهان و خراسان رضوی در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی معرفی شده است.  

هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی روز پنجشنبه با حضور وزیر اقتصاد، معاونان، صاحب نظران و فعالان اقتصادی استان با موضوع رسیدگی به مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان اصفهان در حوزه گمرک و مالیات در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

۷۱۵۰ /۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =