قطار شهری همدان بیش از این معطل نمانَد

همدان - ایرنا - مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری همدان با تاکید بر آغاز طرح مطالعاتی قطار شهری همدان گفت: قطار شهری بیش از این معطل ابلاغ سازمان برنامه و بودجه کشور نماند.

کیوان کاظمی مستقیم روز پنجشنبه در جلسه اعضای شورای ترافیک استان همدان اظهار داشت: قطار شهری از نیازهای همدان است و بر اساس این نیازسنجی طرح احداث آن در مجلس شورای اسلامی مصوب و در جدول ۲۰ قانون بودجه سال ۹۸ صاحب ردیف شده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری همدان باید مقدمات کار را فراهم و طرح مطالعاتی را آغاز کند، افزود: مجلس شورای اسلامی اجرای قطار شهری را به همدان تکلیف کرده و نباید بیش از این معطل برخی نامه نگاری ها مانند ابلاغ مصوبه سازمان برنامه و بودجه کشور ماند.

کاظمی گفت: نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی برای این طرح تلاش کرده و قطار شهری را برای رفع مشکلات ترافیکی مفید دانسته اند و شایسته نیست این کوشش در سطح استان معطل بماند.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری همدان خاطرنشان کرد: مسئولان برای گرفتن مجوزهای کشوری طرح ها زحمت کشیده اند و برای اجرای این طرح همراهی کنیم و مقابل آنها نایستیم. 

وی تاکید کرد: پنج ماه از آغاز سال جاری گذشته و نباید بیش از این فرصت را از دست بدهیم.

به گزارش ایرنا تاکنون ایده و طرح های بسیاری برای روان سازی ترافیک شهر همدان از سوی مسئولان و مردم پیشنهاد شده اما هر کدام به دلایلی مورد تایید قرار نگرفته است.

پیشینه بهره مندی همدان از قطار شهری به ۱۶ سال پیش باز می گردد که در سفر هیات دولت وقت به تصویب رسید اما به علت تامین نشدن اعتبار موررد نیاز در قانون بودجه رها شد.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =