استاندار توجه ویژه به پرداخت حقوق معلمان سیستان و بلوچستان را خواستار شد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پرداخت مناسب حقوق معلمان براساس زحمات خستگی‌ناپذیر آنان در این استان با توجه به مشکلات فراوان در زمان خدمت نتایج ارزشمندی را در رضایت‌مندی این قشر دارد.

احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش، اعضای مجمع خیران مدرسه ساز کشور، شماری از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل استانداری این استان، اظهار داشت: اگر مشکل آموزش و پرورش برطرف شود تمامی مشکلات حل خواهد شد.

وی افزود: معلمان سیستان و بلوچستان با وجود همه سختی‌ها نظیر بدی آب و هوا، مسیرهای طولانی و گاه سخت‌گذر و امثال آن در راه تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند اما حقوق آنان با سایر همکاران‌شان در دیگر نقاط کشور برابر است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تقدیر از خیران مدرسه ساز گفت: با حضور مطلوب و ارزنده خیران در اقصی نقاط این استان گام‌های ارزنده‌ای در ساخت فضاهای آموزشی برداشته شده که ضروری است خیران استانی همگام با خیران کشوری در این حوزه حضور بیشتری داشته باشند.

وی بر رفع مشکلات خیران مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

چهار نفر از نمایندگان مردم حوزه‌های انتخابیه زابل، زاهدان، خاش و ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر رفع عقب ماندگی تاریخی استان در حوزه آموزشی، پرداخت مطالبه فرهنگیان، لحاظ شدن رتبه بندی معلمان، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در شهرستان‌های مهم استان، جذب کودکان بازمانده از تحصیل، درنظر گرفتن امتیاز برای دانش آموزان عشایری در آزمون سراسری، رفع مشکل فضاهای آموزشی در حاشیه شهرهای استان، جلب بیشتر کمک های خیری در ساخت مدارس، استقرار اداره کل آموزش و پرورش در جنوب استان، جذب نیروهای بومی برای رفع کمبود شدید معلم در استان، تعیین تکلیف معلمان خرید خدمت، جذب معلمان خاص برخی رشته ها نظیر زیست شناسی در نقاط مورد نیاز، اتخاذ عدالت آموزشی در جذب و فضای آموزشی استان، شفاف سازی در جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان در دفترچه انتخاب محل خدمت، پرداخت پاداش نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش، ارائه تسهیلات بانکی به مدارس غیر دولتی، ساخت مدارس شبانه روزی و فنی حرفه ای با کمک خیران در نقاط مورد نیاز استان، مساعدت در راه اندازی پیش دبستانی ها به دلیل دوزبانه بودن کودکان منطقه، بروز رسانی تجهیزات آموزشی مدارس فنی و حرفه ای و تقویت مدارس روستا مرکزی تاکید کردند.

سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر سه روزه به سیستان و بلوچستان از نزدیک به بررسی مسایل و مشکلات آموزشی استان می پردازد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، حضور در گلزار شهدا زاهدان و تجدید میثاق با شهیدان، شرکت در نشست شورای اداری استان، کلنگ زنی مدرسه اوتیسم و فنی و حرفه ای ویژه کودکان استثنایی و بازدید از بیمارستان فرهنگیان از مهمترین برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش در زاهدان بود.
 حضور در شهرستان‌های جنوبی به منظور شرکت در نشست شورای اداری قطب جنوب استان و کلنگ زنی گام نخست حذف مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان و افتتاح ۲ مدرسه ۲۴ و ۱۲ کلاسه از دیگر برنامه‌های سفر سیدجواد حسینی به این استان است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =