۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83438440
۰ نفر
مهم ترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته ای که گذشت

مشهد- ایرنا- مجمع انتخاب رئیس هیات تکواندو، انتخاب قهرمان اسبق وزنه برداری خراسان رضوی به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان و برگزاری مسابقات کشتی، فوتوال، تیراندازی به اهداف پروازی و سوارکاری از مهم ترین رویداد های ورزشی این استان در هفته ای بود که آخرین روزش را طی می کنیم.

مجمع انتخاب رئیس هیات تکواندو خراسان رضوی با حضور ۱۷ عضو مجمع انتخابی این هیات برگزار شد و حسین حسین زاده، مجید صمدی و مرتضی گلمکانی نامزدهای این انتخابات به طرح برنامه های خود پرداختند و ۱۲ نامزد دیگر این رقابت پیش از آغاز رای گیری انصراف دادند.

در این انتخابات حسین حسین زاده با ۱۴ رای از مجموع ۱۷ رای ماخوذه به مدت چهار سال ریاست هیات تکواندوی خراسان رضوی را بر عهده گرفت.

انتخاب قهرمان اسبق وزنه برداری خراسان رضوی به مربیگری تیم ملی

علیرضا حبیب پور قهرمان وزنه برداری خراسان رضوی به پیشنهاد سرمربی تیم ملی و موافقت رئیس فدراسیون به عنوان مربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشور انتخاب شد.

رئیس هیات وزنه برداری خراسان رضوی گفت: علیرضا حبیب پور متولد سال ۱۳۵۴ و رکورد دار وزنه برداری نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور در دهه ۷۰، دارای مقام قهرمانی چندین دوره جام نامجو  و قهرمانی مسابقات وزنه برداری سیتی کاپ تایوان و قهرمانی مسابقات باشگاه های آسیا در چین و کره است.

سعید حسین زاده مقدم افزود: سرپرستی و دبیری  هیات وزنه برداری خراسان رضوی هم از جمله سمت های این قهرمان خراسان رضوی بوده است.

قهرمانی تیم نیشابور در مسابقات کشتی فرنگی خراسان رضوی

حسین طهماسبی نایب رئیس هیات کشتی خراسان رضوی گفت: مسابقات کشتی فرنگی نونهالان این استان با حضور ۱۴۹ کشتی گیر در ۱۲ وزن از ۱۷ شهرستان در قوچان برگزار شد و تیم نیشابور به مقام نخست دست یافت و تیم های مشهد "الف" و فیروزه نیزه دوم و سوم شدند.

قهرمانی تیم مشهد در مسابقات کشتی آزاد

دبیر هیات کشتی خراسان رضوی گفت: ۱۸۴ کشتی گیر از ۲۴ شهرستان در مسابقات کشتی آزاد نونهالان که در قوچان برگزار شد شرکت کردند که تیم مشهد الف به مقام قهرمانی دست یافت.

خسرو علیزاده افزود: در این مسابقات تیم مشهد الف با ۱۷۳ امتیاز قهرمان شد، تیم قوچان با ۱۶۵ امتیاز بر سکوی دوم قرار گرفت و تیم تایباد با ۱۱۶ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

تیم خواف قهرمان مسابقات فوتوال خراسان رضوی شد

رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی خراسان رضوی با بیان اینکه تیم خواف "ب" در مسابقات فوتوال قهرمانی و انتخابی تیم نوجوانان خراسان رضوی به مقام نخست دست یافت افزود: تیم های چناران و خواف "الف" به ترتیب مقام های دوم و سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.

محمد رضا خوش باطن ادامه داد: فوتوال، ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مشابه والیبال بوده اما همانند بازی فوتبال بازیکنان با پا بازی می کنند. در این بازی زمانی امتیاز به دست می‌آید که توپ در زمین حریف به زمین اصابت کند یا حریف مرتکب خطا شود یا نتواند توپ فوتوال را برگشت دهد.

برگزاری مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی

مسئول کمیته اهداف پروازی هیات تیراندازی خراسان رضوی گفت: چهارمین دوره رقابتهای آزاد تیراندازی به اهداف پروازی استان خراسان رضوی در سال ۹۸ با معرفی نفرات برتر در مشهد برگزار شد و تیراندازان اهداف پروازی در رشته تراپ از شهرهای مشهد، بیرجند، تربت حیدریه و تربت جام، دیروز در باشگاه چشم انداز آرش منطقه تجر مشهد با یکدیگر به رقابت پرداختند.

علی ضمیری شیردل افزود: در پایان این رقابت ها وحید اسدی از تربت جام به مقام نخست دست یافت و بهزاد رخش خورشید و شادمان شریفی از بیرجند هم به ترتیب دوم وسوم شدند.

برگزاری مسابقات سوارکاری قهرمانی خراسان رضوی

دبیر هیات سوارکاری خراسان رضوی با بیان این که مسابقات قهرمانی پرش با اسب خراسان رضوی در چهار رده نونهالان، نوجوانان، مالکان اسب و بزرگسالان در مشهد برگزار شد افزود: در پایان این مسابقات در رده نونهالان علیرضا بخشی با اسب "انینا" از باشگاه سالار و در رده نوجوانان نیز امیرعباس عنبری با اسب "آبتین" از باشگاه سوران به مقام قهرمانی دست یافتند.

رامین چرمچی افزود: دربخش مالکان اسب هانیه مقدم با اسب "بوآلین" و در بخش بزرگسالان نیز جواد امامی با اسب"کوجین گرل" از باشگاه سوران به مقام نخست رسیدند.

۷۵۰۷/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =