برنامه تعمیر ٤ فروند هواپیمای زمین‌گیر با وجود تحریم‌های سخت هوایی

تهران- ایرنا- مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر گفت: ٤ فروند هواپیمای زمین‌گیر با وجود تحریم‌های سخت هوایی در برنامه تعمیرات قرار گرفته است.

فرزانه شرفبافی در حاشیه مراسم افتتاح پروازهای داخلی فرودگاه امام که پیش از ظهر امروز در ترمینال یک این فرودگاه برگزار شد، در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص میانگین سن ناوگان کیش ایر اظهار داشت: میانگین عمر هواپیماهای کیش ایر به ٢٤ سال رسیده است.

وی توضیح داد که اکنون کیش ایر صاحب ٦ فروند هواپیمای فعال است و ادامه داد: این ایرلاین ٤ فروند هواپیمای زمینگیر دارد که  با وجود تحریم های سخت هوایی در برنامه تعمیرات قرار گرفته است.

شرفبافی در خصوص تاثیر کاهش سفر خارجی ایرانی ها و اینکه آیا بر افزایش تقاضا برای سفر به کیش تاثیر داشته است گفت: نسبت به سال گذشته رشد چندانی در تقاضای سفر به کیش نداشتیم اما مثل مسیرهای دیگر که کاهش ٢٥ درصدی در جذب مسافر داشتند نیز نیستیم.

وی از برنامه های در دست اجرا برای جذب مسافران حاشیه خلیج فارس خبر داد و در عین حال گفت: برای مسافران داخلی نیز تا پایان جشنواره تابستانی(٨ شهریور) تخفیف٥٠ درصدی در قیمت بلیت هواپیما اعمال شده است.

شرفبافی درباره انجام نخستین پرواز داخلی به مقصد کیش از فرودگاه امام خمینی، سیاست کیش ایر در برقراری این پرواز از فرودگاه امام پاسخ به تقاضای سفر مسافران استان های قم اراک و جنوب تهران است.

مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر گفت: هواپیمایی کیش ایر توانست بعد از یکسال و نیم ایرباس زمینگیر خود را به خط پروازی برگرداند که از امروز به صورت هفتگی در مسیر تهران- کیش فعال خواهد بود.

وی خبر داد که این هواپیما اکنون به رجیستری شرکت هواپیمایی کیش ایر درآمده است و جزو هواپیماهای ملکی این شرکت محسوب می‌شود.

شرفبافی هم چنین خبر داد که با پایان دوران اجاره این هواپیما از خلبان و گروه پروازی ایرانی استفاده می شود.

وی در خصوص گرانی بلیت پرواز به کیش نیز گفت: تا هشتم شهریور ماه که جشنواره تابستانی برقرار است کیش ایر با تخفیف ٥٠ درصدی بلیت ١٩٧ هزارتومانی ارائه می دهد که با احتساب نرخ بازگشت به کمتر از ٤٠٠ هزار تومان می‌رسد.

شرفبافی هم چنین از برنامه کیش ایر برای  جذب مسافران حاشیه خلیج فارس خبر داد.

مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر اضافه کرد: برای تعمیر و نگهداری ایرباس ٣٢١ یک مرکز تعمیرات و نگهداری هواپیماهای ایرباس و ام دی در فرودگاه کیش راه اندازی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =