۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83438418
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۴۸ درصدی میزان پرداختی مالیات برای استان کرمان شکننده است

کرمان – ایرنا – نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزوده شدن  ۴۸ درصد مالیات به این استان گفت: در سال جاری ۴۵۰۰ میلیارد تومان مالیات برای این استان تعیین شده که بخشی از این مالیات به معدن داران اختصاص دارد.

به گزارش ایرنا،   مهدی زاهدی  روز پنجشنبه در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با محوریت مشکلات ذغال سنگ نسبت به این افزایش بی رریه اعتراض کرد و اظهارداشت : در اینخصوص  به وزیر و رییس جمهوری نامه داده ایم و استان نیز باید این مساله را پیگیری کند زیرا اگر این موضوع ادامه پیدا کند کمر استان خواهد شکست و تاجران و بازاریان خرد ما بیچاره می شوند.

وی با بیان اینکه استان کرمان دومین پرداخت کننده مالیات در کل کشور بعد از تهران می باشد گفت: ۴۸ درصد افزایش مالیات برای کرمان رقم کمی نیست  و تبعات منفی به همراه خواهد داشت و باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.  

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان هم در این نشست با طرح این سئوال که  مگر  چه اتفاقی در تولید استان کرمان افتاده که باید ۴۸ درصد افزایش درآمد مالیاتی داشته باشد؟ گفت : به نظر می رسد قرار نیست در حوزه مالیات اتفاقی در رونق تولید بیفتد و در تامین اجتماعی نیز کار جدی در حمایت از تولید نیفتاده و بانک ها نیز هر اقدامی برای وصول مطالبات انجام می دهند.

۹۸۸۹ / ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =