بخاری نفتی در ۲۴ هزار مدرسه کشور حذف می‌شود

زاهدان- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه گرمایشی بخاری نفتی از مهر امسال در ۲۴ هزار مدرسه کشور که دارای گاز یا علمک گاز هستند حذف خواهد شد.

سید جواد حسینی روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای ادارای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال ۲۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین ۶۷ میلیارد تومان اعتبار از مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاصی کل کشور به سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی به این استان اختصاص یافت تا شاهد بهبود وضعیت مدارس این استان از نظر تجهیزات استاندارد باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: همچنین در این سفر مقرر شد برای راه اندازی فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یابد تا سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این سفر مقرر شد  هزینه ایاب و ذهاب و خدمات آموزشی نظیر سمعک و ویلچر تا ۶ ماه آینده به طور رایگان پرداخت شود.

حسینی افزود: همچنین ۵۰۰ کلاس درس در اول مهرماه امسال در اختیار نظام تعلیم و تربیت سیستان و بلوچستان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد:  مهرماه امسال بجر سیستان و بلوچستان در تمام نقاط کشور جشن پایان مدارس خشتی و گلی را برپا خواهیم کرد و در این استان با همت استانداری، خیران و سه استان معین فارس، تهران و خراسان رضوی این جشن تا پایان آبانماه برگزار خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مهر امسال  ۶۰ هزار نیروی آموزش و پرورش بازنشسته می شوند که بجای آنان ۲۰ هزار نیروی جدید جذب خواهند شد.

وی افزود: امسال ۴۳ هزار مجوز استخدامی در آموزش و پرورش صادر شده است که بزودی مراحل پذیرش انجام خواهد شد.

حسینی از تدوین سند توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در نشست امروز شورای ادارای این استان خیران ساخت ۲۰۰  مدرسه در نقاط فاقد فضای آموزشی این استان را تقبل کردند که جای بسی تقدیر دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر سه روزه به استان از نزدیک به بررسی مسایل و مشکلات آموزشی استان می پردازد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، حضور در گلزار شهدا زاهدان و تجدید میثاق با شهیدان، شرکت در نشست شورای اداری استان، کلنگ زنی مدرسه اوتیسم و فنی و حرفه ای ویژه کودکان استثنایی و بازدید از بیمارستان فرهنگیان از مهمترین برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش در زاهدان بود.
 حضور در شهرستانهای جنوبی به منظور شرکت در نشست شورای اداری قطب جنوب استان و کلنگ زنی گام نخست حذف مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان و افتتاح ۲ مدرسه ۲۴ و ۱۲ کلاسه از دیگر برنامه‌های سفر سیدجواد حسینی به این استان است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =