شرکت شهرک‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران جذابیت ایجاد کند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: شهرک‌های صنعتی به عنوان بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باید جاذبه لازم را برای سرمایه‌گذاران بخش تولید فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنج‌شنبه در دیدار با مدیرعامل و جمعی از پرسنل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی، افزود: با تدوین بسته حمایتی و اطلاع‌رسانی مناسب باید نسبت به جذب سرمایه اقدام شود تا تولید روز به روز رونق بگیرد.

وی ادامه داد: حمایت از صنایع کوچک و متوسط و رونق یافتن این صنایع در راستای رونق اقتصادی و بهبود شرایط اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: صنایع کوچک به دلیل امکان راه‌اندازی سریع و رفع مشکل این صنایع در زمان کوتاه و با سرمایه کمتر می‌تواند موجب رونق و بهبود شرایط اقتصادی شود.

وی اضافه کرد: زمین‌های صنعتی باید با دقت و توجه بیشتری واگذار شود تا افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی را شاهد باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه باید تقویت شود تا به واسطه این امر مشکلات کارخانه‌ها احصاء گردد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: در کنار هر کاری باید بسته‌های فرهنگی متناسب با آن نیز تدوین و به کارگیری شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با اشاره به نامگذاری ۲۱ مرداد به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک، گفت: این شرکت طی یک سال گذشته در جذب سرمایه‌گذاری خارجی رتبه اول را در کشور کسب کرده است.

علی عبدلی اظهار داشت: در سال گذشته تعداد ۱۰۴ سرمایه‌گذاری جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شد که در این راستا ۳۴ هکتار از اراضی صنعتی به سرمایه‌گذاران بخش تولید واگذارشده است.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شد.

در حال حاضر ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی از ۳۵ مورد مصوب آذربایجان‌غربی فعال بوده که یکهزار و ۱۰۰ واحد صنعتی را در خود جای داده است و ۲۰ درصد از این واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین فعالیت می‌کند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ای به شمار می رود.

۹۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =