۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83438379
۰ نفر

برچسب‌ها

تحقق گام دوم انقلاب با ورود جوانان انقلابی به صحنه محقق می شود

اصفهان - ایرنا - معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: تحقق گام دوم انقلاب اسلامی امکان پذیر نخواهد بود مگر با به میدان آمدن نیروهای جوان آگاه انقلابی متعهد زیرا نمی توانیم عناصر غیر انقلابی انتخاب کنیم و انتظار عملکرد انقلابی از آنها داشته باشیم.

مهدی فضائلی روز پنجشنبه در آیین گرامی داشت روز خبرنگار با عنوان "نقش رسانه در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی"، با بیان این که در عرصه دفاع مقدس، هسته ای و موشکی متوسط سن نیروهای ما ۳۰ - ۳۵ سال است، خاطرنشان کرد:  تحقق چشم اندازی که در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شد جز با دولت و مجلس انقلابی محقق نمی شود و یکی از رسالت های رسانه های ما آن است که نقش و جایگاه رای مردم را در این مسیر فهم و  به دیگران منتقل کنند.
وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم جوانان مومن، باورمند، انقلابی و پر جرات سر کار بیابند زیرا کسانی که مدام چشمشان به دست آمریکاست نمی توانند ظرفیت های داخلی را باور کنند و از آنها به درستی استفاده کنند.
فضائلی ادامه داد : انتشار بیانیه گام دوم در بهمن سال گذشته از منظر نویسنده، زمان انتشار، محتوا، مدت زمانی که بروی تدوین  آن صرف شد، حائز اهمیت است.
وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب ۲۰ روز برای تدوین این بیانیه متمرکز شدند، افزود: تمام کلمات و محتوای این بیانیه با دقت بسیار انتخاب شدند به گونه ای انتخاب هیچ کلمه بدون حکمت نیست.
معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با اشاره به دیدار رهبری با دانشجویان در اردیبهشت ماه، یادآور شد: شناخت عظمت انقلاب اسلامی، راه طی شده در چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب و جایگاه کنونی آن، عظمت چشم اندازی که فراروی ملت ایران است و قوه پیشرانی که در قالب نیروی جوان متعهد انقلابی می خواهد ما را به این چشم انداز برساند، چهار محور مهم این بیانیه است که ایشان در جمع دانشجویان برشمردند.
وی اضافه کرد: فهم و درک این محورها مهمترین اقدام اصحاب رسانه است زیرا کسی که درک و فهم لازم را نسبت به این محورها نداشته باشد نمی تواند به خوبی این پیام را به دیگران منتقل کند.
فضائلی اظهارداشت: گاهی به واسطه کم کاری، بی تدبیری و مشکل آفرینی برخی، اصل انقلاب اسلامی زیر سوال برده می شود و از این طریق به اصل انقلاب اسلامی ظلم می کنند در حالی که باید این مسائل را تفکیک کرد.
وی با اشاره به عظمت کنونی انقلاب اسلامی اضافه کرد : در ماه های اخیر بعد از اینکه آمریکایی ها تلاش کردند از طریق فشارهای خرد کننده، جمهوری اسلامی را از درون دچار آسیب کنند تا از برخی سیاست های خود دست بردارد و دربرابر استکبار تمکین کند ، اقداماتی رخ داد که نشان از عظمت کنونی انقلاب اسلامی دارد.
معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: فشار بر انقلاب اسلامی با تروریستی قلمداد کردن سپاه آغاز شد و از طرف مختلف پیام داده شد که اگر به نیروهای آمریکایی یا نیروهای همسو با آنها آسیبی وارد شود، مسوول آن جمهوری اسلامی است و آمریکا در برابر آن اقدامات تلافی جویانه خواهد داشت.
وی ادامه داد: پس از آن در منطقه اقداماتی علیه طرفداران آمریکا رخ داد، که نه تنها اقدامی از سوی آمریکا نشد بلکه   پیام دادند اگر صرفا برای خود ما اقدامی شود، اقدام تلافی جویانه می کنیم.
فضائلی افزود: پس از اعلام رسمی زدن پهباد آمریکایی، آمریکایی ها چند ساعت بسیار بدی را طی کرد زیرا از یک سو نمی توانستند پاسخی بدهند و از سوی دیگر اگر پاسخی می دادند نمی توانستند پیامدهای آن را پیش بینی کنند زیرا پیام هایی نیز از رژیم صهیونیستی مبنی بر ترس آنها از ضربات جمهوری اسلامی به آنها دریافت کرده بودند.
وی اضافه کرد: نتیجه این رفتار این شد که آمریکایی که آن پیغام ها داده بود اگر آسیبی به آنها برسد تلافی می کند، در اقدامی که پیام آن برای جهان روشن بود، در برابر عظمت انقلاب اسلامی کم آورد.
وی با اشاره به توقیف نفت کش انگلیسی توسط نیروهای سپاه اسلام، گفت: نحوه توقیف این کشتی که با تعدادی رزم ناو آمریکایی اسکورت می شد و نحوه مواجهه پاسداران جوان انقلابی با رزم ناوها، قله ای از افتخار و غرور ملی است.
معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به عرصه مقاومت مردم یمن در برابر عربستان اشاره کرد و گفت: برغم همه امکانات عربستان و امارات چه صحنه عظیمی در یمن خلق شد و امروز عربستان و امارات که متوجه شدند نمی توانند در برابر مردم یمن مقاومت کنند برای تجزیه یمن به جان هم افتادند و ان شاء الله این توطئه نیز خنثی می شود.
وی با بیان اینکه این دستاوردها به برکت روحیه انقلابی حاصل شد، گفت: نا توانی ها و ناکارآمدی ها در عرصه اشتغال و اقتصاد به دلیل دوری از روحیه انقلابی است زیرا اگر این روحیه انقلابی که در عرصه دفاعی بوجود آمده در سایر عرصه ها باشد، به طور قطع پیروزی های بزرگی رقم می خورد.
فضائلی تاکید کرد: البته عظمت نظام اسلامی تنها در بعد دفاعی خلاصه نمی شود بلکه در حوزه های علمی، کشاورزی، صنعت و حوزه های دیگر برغم اینکه این برخی عرصه ها از روحیه انقلابی محروم بوده است، پیشرفت های چشمگیری داشته ایم.
آیین نکوداشت روز خبرنگار با عنوان "نقش رسانه در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی" پنجشنبه با حضور فعالان و اصحاب رسانه استان اصفهان از سوی روابط عمومی سپاه صاحب الزمان (عج) در صدا و سیما مرکز اصفهان برگزار شد.
در این مراسم از خانواده شهدای خبرنگار تجلیل شد.

۶۰۲۶//۷۱۳۴/

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =