۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83438366
۰ نفر
والدین در ثبت نام دانش آموزان تاخیر نکنند

مشهد- ایرنا- کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: والدینی که دانش آموزان آنان در قالب طرح هدایت تحصیلی رشته تحصیلی شان مشخص شده است برای انتخاب مدرسه و ثبت نام تاخیر نکنند.

مجتبی افشار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون کمترین میزان ثبت نام دانش آموزان در سامانه ملی سناد در استان خراسان رضوی مربوط به مقطع متوسطه دوم است.

وی اضافه کرد: تا کنون یک میلیون و ۳۰ هزار و ۴۳۶ نفر از دانش آموزان خراسان رضوی در سامانه سناد ثبت نام کرده اند که معادل ۸۳.۳۷ درصد کل دانش آموزان می شوند.

کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از این تعداد ۷۰۴ هزار و ۵۸۸ نفر در مقطع ابتدایی، ۲۵۸ هزار و ۸۹۳ نفر در مقطع متوسطه اول و کمترین میزان معادل ۶۶ هزار و ۹۵۵ نفر در مقطع متوسطه دوم ثبت نام شده اند.

افشار افزود: متاسفانه ثبت نام مقطع متوسطه دوم در سامانه سناد به دلیل اجرای طرح هدایت تحصیلی کُند است اما والدین توجه داشته باشند نمی توان ظرفیت مدارس را برای مدتی طولانی خالی نگه داشت و نباید ثبت نام را به شهریور ماه موکول کنند زیرا دچار مشکل خواهند شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه روند ثبت نام در سایر مقاطع به شکلی عادی و مطلوب در حال انجام است.

هم اکنون استان خراسان رضوی حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دانش آموز دارد که پیش بینی می شود در سال تحصیلی پیش رو حدود ۶۰ هزار نفر به این آمار افزوده شود.

۷۴۹۶/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =