۱۳۵ بیمار صعب العلاج بجستانی چشم انتظار یاری خیران هستند

گناباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بجستان گفت: ۱۳۵ بیمار صعب العلاج تحت پوشش این نهاد برای تامین هزینه های درمانی خود چشم انتظار یاری خیران هستند.

محمد مرتضوی روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیماران صعب العلاج بجستانی با مشکلات زیادی در تامین هزینه های پوشاک و دارو مواجه هستند و هر کدام آنها ماهانه هشت میلیون ریال هزینه دارند که پرداخت این هزینه در توان آنان نیست و با توجه به محرومیت و هزینه های بالای درمانی این بیماران مشارکت بیشتر خیران در تامین هزینه های درمانی بارقه امیدی در این افراد ایجاد می کند.

وی ادامه داد: میزان اعتبارات تسهیلات اشتغال زایی با بهره چهار درصد برای حمایت از افراد و خانواده های نیازمند بجستانی از ۸۰ میلیارد ریال در سال گذشته به ۱۶۰ میلیارد ریال در سال جاری افزایش یافته و توجه بیشتر مسئولان ذیربط به تخصیص این مبلغ ضروری است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بجستان گفت: توسعه واحدها و کارگاه های قالی بافی در مناطق شهری و روستایی رویکرد مهم این نهاد برای اشتغال و رونق اقتصادی خانواده های تحت پوشش است.

مرتضوی میزان صدقات پرداختی سالانه مردم بجستان را دو میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این صدقات در زمینه های ازدواج، هزینه های تحصیلی، درمانی، تهیه و بازسازی مسکن شهری و روستای و تکمیل واحدهای نیمه تمام هزینه می شود.

وی ادامه داد: ۱۱۱ بانوی مطلقه و ۲۸ خانواده معتاد که برای درمان به کمپهای ترک اعتیاد مراجعه کرده اند نیز تحت پوشش کمیته امداد شهرستان بجستان قرار دارند.

او اشتغال معتادان بعد ازترک اعتیاد را از دغدغه های مهم این افراد ذکر کرد و گفت: کمیته امداد شهرستان بجستان با پرداخت تسهیلات از این اشخاص حمایت می کند.

افزون بر پنج هزار نفر نیازمند، یتیم و زن سرپرست خانوار در قالب دو هزار خانواده، تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بجستان قرار دارند.

مرکز شهرستان بجستان در فاصله ۲۷۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.
۲۰۹۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =