۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83438348
۰ نفر

برچسب‌ها

مشارکت جویی مردم؛ حلقه مفقوده مدیریت شهری تربت حیدریه

تربت حیدریه - ایرنا - شهردار تربت حیدریه حس مشارکت جویی مردم را حلقه مفقوده مدیریت شهری در این شهر دانست و گفت: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات این شهر حل می شود.

محمد صادق مجتهدی روز پنجشنبه در نشستی  با خبرنگاران افزود: هر زمان که مردم در  تحقق اهداف مدیریت شهری مشارکت بیشتری داشته باشند کارها سریعتر انجام و منجر به نتایج مطلوبتری خواهد شد.

وی به جمع آوری پل ولی عصر(عج) یا پل چهار راه خواف و طرح جایگزین آن اشاره کرد و ادامه داد: این طرح نه تنها برای شهرداری بار مالی نداشت بلکه برای پیمانکار پروژه و مالکان اطراف پل درآمدزیادی نیز در بر داشت.

شهردار تربت حیدریه گفت: به طرح جدید چهار راه خواف انتقاد وارد است اما ظرف شش ماه گذشته هنوز گزارشی حتی مبنی بر تصادف منجر به خسارت در این مکان نداشته ایم و این در حالی است که تا قبل از آن این معبر حادثه خیز بود.
مجتهدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پیشرفت دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه شهر متفاوت است اظهار کرد: با توجه به سیاست دولت مبنی بر تغییر مسیر در این حوزه و اینکه محور بازآفرینی، مردم هستند اکنون چهار دفتر تسهیل گری در مناطق حاشیه شهر شامل چمران، باهنر، ضیاءالدین و حیدرآباد راه اندازی شده و تنها تفاوت ویژه آن نوع مشارکت مردم در این طرح است.
شهردار تربت حیدریه گفت: تعریض و بازگشایی معابر هسته مرکزی شهر در گذشته منجر به اعطای تراکم شده و این موضوع عامل اصلی راه بندان در مرکز شهر تربت حیدریه است.
مجتهدی افزود:طی دو سال گذشته ۲۵ مورد بازگشایی و تعریض معابر صورت گرفت که برای اجرای این طرح ها حدود ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با بیان این که مردم باید بپذیرند پرداخت هزینه شهری که در آن زندگی می کنند ضروری است ادامه داد: مبلغ نقدی که بابت این بازگشایی ها پرداخت شد کمتر از ۴۰ میلیارد ریال است و بقیه را از محل صدور پروانه و سایر مجوزها تامین و توانستیم رضایت مالکان را اخذ و تعهدات در این حوزه را به صفر برسانیم.
شهردار تربت حیدریه گفت: با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی به لحاظ مباحث فنی و علمی به این نتیجه رسیده که بازگشایی معابر مانع کاهش راه بندان نمی شود از این رو تعریض تقاطع ها در تربت حیدریه در دستور کار قرار گرفت.

مجتهدی به موضوع راه اندازی زباله گاه در تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: در ارتباط با این موضوع رایزنی هایی انجام شده که هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده ایم، اما برای تفکیک زباله از مبدا با سازمان همیاری های تفاهم نامه ای منعقد شد که در شهریور ماه پیش رو اجرایی می شود.
وی از زباله گردها و مافیای پشت سر آنها به عنوان چالش پیش روی تفکیک زباله از مبدا یاد کرد و افزود: برای تفکیک زباله از مبدا باید فرهنگ سازی شود که این کار زمان بر است.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۷۰۷۹/ ۶۱۲۱/۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =