۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83438327
۰ نفر

برچسب‌ها

توصیه شهید جوذری: نسبت به مردم خوبی کنید

بندرعباس- ایرنا- شما ای پدر و مادر، برادران و خواهران نسبت به مردم خوبی کنید؛ جمله‌ای که شهید شریعت جوذری در وصیت‌نامه‌اش از خانواده خود آن را تقاضا کرده است.

شهید شریعت جوذری متولد ۱۸ اسفند سال ۱۳۴۴ در روستای سید جوذر از توابع شهرستان حاجی‌آباد در استان هرمزگان است.

یادگار مصطفی و ماه طلعت تا دوم راهنمایی تحصیل کرده و به عشق دفاع از کشورش راهی جبهه‌های نبرد شد.

این شهید والامقام که شهادتش نیز با ماه تولدش یکسان است، ۲۹ اسفندماه سال ۶۳ براثر اصابت ترکش به سر و سینه در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید و آسمانی شد.

شهید شریعت جوذری ۹ روز قبل از شهادتش در آخرین وصیت‌نامه‌اش آورده است: هدف از این‌که سربازی خود را در سپاه می‎گذرانم به خاطر هوای نفس نبوده، هدفم فقط خدا و پاسداری از خون شهدا بوده پس حالا که هدفم این است نباید نگران من باشید.

وی در بخش دیگری از این وصیت‌اش خطاب به مادرش افزوده است: به فکر کودک ۱۲ ساله که نارنجک به کمر خود می بندد و به زیر تانک دشمن می‌رود و به فکر من حقیر که در مقابل این جامعه اسلامی می‌بایست دین خود را ادا کند و هیچ کاری نکردم ناراحت نباش.

شهید جوذری هم‌چنین در وصیت خود قبل از شهادتش از کسانی که در تشییع جنازه‌اش شرکت خواهند کرد تشکر و قدردانی کرده و آورده است: مرا در بهشت زهرا(س) کنار شهدای دیگر که در زیر خاک خفته‌اند، دفن کنید.

این شهید دفاع مقدس از خانواده‌اش خواسته است: نسبت به مردم خوبی کنند و در نمازها و نماز جمعه‌ها و دعاها شرکت کنند و مادران دیگر شهدا را دلداری دهند.

وی ضمن تاکید به رعایت امانتداری خطاب به پدرش آورده است: پدرجان به شما توصیه می‌کنم تعداد ۱۰۰جلد کتاب که در منزل دارم از این‌ها نگه‌داری کنید و از بین نرود و در یک اتاق عمومی در دید و مطالعه عمومی قرار دهید تا ضمن مطالعه کتاب‌ها ثوابی برای من داشته باشد و فاتحه بخوانند.

مزار شهید شریعت جوذری هم اکنون در گلزار شهدای بندرعباس قرار دارد و پدر و مادر وی نیز هم اکنون در محله کوی ملت بندرعباس ساکن هستند.  

شهید شریعت جوذری که روزی نسبت به خوبی به مردم از سوی خانواده‌‎اش تاکید دارد امانت‌داری از کتاب‌هایش و گذاشتن آن در دید عموم برای مطالعه همگانی را ثواب برای خود می‌داند.

۹۸۸۷/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =