پیمان دولت و خیرین برای برچیدن مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- وزارت آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز پیمان بستند تا مهر ۹۸ مدارس خشتی و گلی استان سیستان و بلوچستان را برچینند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و اموزش ایرنا، مجمع خیرین مدرسه ساز و وزارت اموزش و پرورش در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور سرپرست این وارتخانه برگزار شد، این پیمان را بستند. 

مطالبات حق التدریسی ها شهریور ماه پرداخت می شود

سرپرست وزارت اموزش  پرورش با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، گفت: در همین شرایط پرداخت ها در آموزش و پرورش ادامه دارد و در همین زمینه شهریور ماه مطالبات معلمان حق التدریس پرداخت می شود.

سید محمد جواد حسینی در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین دو هزار میلیارد برای رتبه بندی معلمان تخصیص پیدا کرده و با شرایط خاص اجرایی می شود. به این معنی که آن رتبه بندی استاندارد مدنظر ما نیست؛ چرا که باید در مجلس تبدیل به قانون شود.

وی تصریح کرد: در اول مهر در احکام معلمان این رتبه بندی اعمال می شد و امیدواریم این رتبه بندی با تصمیم مجلس تکمیل شود.

سرپرست آموزش و پرورش ادامه داد: مطالبات حق التدریسی ها با مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان را تا دی ماه ۹۷ را پرداخت می کنیم.

حسینی با بیان اینکه مطالبات عقب افتاده سال ۹۷ پادش پایان خدمت فرهنگیان  را در شهریور پرداخت می کنیم، گفت: حدود ۵۰ درصد مطالبات طرح خرید خدمت، معمان خارج از کشور و کار و دانش را پرداخت می کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اعمال افزایش حقوق دانشجو معلمان گفت: این افزایش از اول سال پرداخت می شود.

حسینی تصریح کرد: در مهر ماه ۲  هزار پروژه در قالب ۱۰  هزار کلاس درس تحویل داده می شود. ۳۷۰  پروژه فقط در کرمانشاه تحویل داده می شود. همچنین ۲۰ هزار معلم هم به آموزش و پرورش اضافه می شوند.

وی ادامه داد: پنج هزار نیروی خدماتی و ۱۲ هزار حق التدریس از مهر ماه مشغول کار می شوند و در جمع ۳۷ هزار اضافه می شود. مجوز استخدام ۴۳ سه هزار نفر را گرفتیم. 

حسینی افزود: صد و چهل میلیون جلد کتاب درسی با ارز دولتی چاپ و آماده شده است.

وی با بیان اینکه در ۶ استان باشگاه بازنشستگان را ایجاد کردیم و تا آخر سال ۹۹ در همه استان ها ایجاد می شود، گفت: پنج مدرسه در  استان در حال ساخت داریم و یک مدرسه هم به همت خیرین در حال ساخت است که می تواند تبدیل به مدرسه حیات طیبه بشود، یعنی مدرسه ای که فضای بزرگی در اختیار دارد و می تواند امکانات مختلفی را دربرگیرد.
 
وی ادامه داد: صبح امروز مرکز کلنگ احداث پردیس فرهنگیان خواهران زاهدان به زمین زده شد. همچنین چهل و هشتمین مدرسه اختصاصی اوتیسم در زاهدان کنگ زنی شد. فاز اول بیمارستان فرهنگیان زاهدان هم آماده افتتاح است و فاز دوم در حال ساخت است.

حسینی با بیان انکه۶۷  میلیارد تومان از ۴۰۰  میلیارد تومان بودجه کل کشور در حوزه سیستم سرمایشی و گرمایشی به این استان اختصاص پیدا کرده است، گفت: بخاری نفتی ۲۴  هزار کلاس درس که علمک گاز به آنها رسیده،‌ در استان برچیده می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =