۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83438305
۰ نفر
مقدمات واگذاری بیمارستان رحیمیان به بخش دولتی در حال انجام است

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مقدمات انتقال و واگذاری بیمارستان رحیمیان الوند به بخش دولتی( دانشگاه علوم پزشکی ) در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است.

دکتر منوچهر مهرام روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی توافقاتی که پیش از این بین دانشگاه و بیمارستان خیریه رحیمیان الوند انجام شده قرار شد با تامین ۲۳۰ میلیارد ریال از بدهی های این بیمارستان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی، زمینه واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی فراهم شود.

وی اضافه کرد:  سازمان مدیریت و برنامه ریزی با تامین اعتبار برای پرداخت این میزان بدهی موافقت کرده است.

مهرام در خصوص شرط دیگر هیات رییسه بیمارستان رحیمیان مبنی بر حفظ و نگهداری ۱۲۰ نیروی فعلی بیمارستان در صورت واگذاری به دانشگاه نیز گفت: این موضوع در اختیارات دانشگاه علوم پزشکی نبوده و منوط به نظر سازمان اداری و استخدامی کشور است و انتقاد علیه دانشگاه  که این شرط را زیر پا گذاشته غیر کارشناسی است.

وی گفت: استخدام و گزینش نیروی انسانی در فرایندی قانونی با تصویب سازمان اداری و استخدامی کشور بوده و دانشگاه علوم پزشکی هیچ اختیاری در این خصوص ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین همچنین از مراحل پایانی آماده سازی مرکز رادیوتراپی استان خبر داد و گفت: یکی از دستگاه های شتاب دهنده این مرکز که در سطح بسیار پیشرفته قرار دارد وارد کشور شده و تلاش داریم با همین دستگاه فعالیت مرکز را آغاز کنیم و دستگاه دوم را نیز که هزینه زیادی هم دارد طی یک سال آینده تامین کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: این دانشگاه با وجود تمام مشکلات به مسیر خود در خدمت رسانی به مردم ادامه داده و تلاش داشته تا مسائل  سیاسی  تاثیری در این خدمات نداشته باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه قزوین استانی سیاست زده است و بازی ها و حواشی سیاسی  تمام مسایل و از جمله معیشت و سلامت  مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است.

مهرام، مسایلی چون کمبود و گرانی دارو و تجهزات پزشکی و همچنین تاخیر در پرداخت دستمزد و کارانه پزشکان را مشکلی همگانی در کشور دانست و افزود: پزشکان قزوین هم اکنون با ۱۴ ماه تاخیر در پرداخت حقوق و کارانه همچنان در حال خدمت رسانی هستند اما به هر حال تداوم ان موضوع آنان را از خدمت در بخش دولتی بی انگیزه می کند و باید با تدایر بهتر از خروج آنان از بخش دولت جلوگیری شود.

۶۰۱۲*۷۳۸۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =