پروژه مهر با برنامه‌محوری در آموزش و پرورش مطلوب‌تر می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: آموزش و پرورش منسجم و برنامه‌محور راهکار تحقق مطلوب پروژه مهر در استان است و اقدامات آموزشی بر اساس آن طرح‌ریزی می‌شود.

ابراهیم محمدی روز پنجشنبه در دومین اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق ۲۴ گانه آذربایجان‌غربی گفت: این استان مهر ماه امسال را با شعار آموزش و پرورش منسجم و برنامه‌محور آغاز می‌کند و اقدامات آموزشی براساس آن طرح‌ریزی می‌شود.

وی اظهار داشت: پروژه مهر و یک مهر در حقیقت امتحان این نهاد در طول یکسال فعالیت است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۶هزار کارمند در بخش‌های مختلف این نهاد انجام ‌وظیفه می‌کنند، گفت: شرط موفقیت و افزایش نفوذ در بین کارمندان و همکاران برای یک رهبر آموزشی در این مجموعه (از وزیر آموزش و پرورش گرفته تا مدیران مدارس) جلب اعتماد است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین عامل در زمینه جلب اعتماد در زیرمجموعه رهبری آموزشی «صداقت» است، گفت: شایستگی دومین ویژگی است و باید مدیران از مقبولیت و محبوبیت برخوردار بوده و وفاداری به سازمان و کارکنان و همکاران در مسئولان وجود داشته‌ باشد.

به گفته «محمدی» چهارمین ‌ویژگی یک رهبر و مدیر آموزشی ثبات در تصمیم‌گیری بوده و شفافیت در کارها لازمه مدیریت است زیرا در پاسخگویی موفق خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه داشتن رفتار شهروندی سازمانی موضوع دیگری است که در موفقیت یک سازمان و اداره مهم می‌باشد، بیان کرد: در سیستم مدیریتی ما شمول این موضوع معادل با داشتن روحیه ایثار و فداکاری و انجام امورات در راستای رضای خداوندی است.

وی اضافه کرد: عدالت رهبر آموزشی باید به خوبی درک شود و مدیران بپذیرند که رفتار شهروندی سازمانی در رهبر و مدیر سازمانی وجود دارد.

«محمدی» عدالت در توزیع امکانات را از موارد  مهم در بین ویژگی‌های مدیر آموزشی بیان و اضافه کرد: عدالت در مراودات موضوع قابل تامل بوده و بسیار مهم است و باید این سه ویژگی در مدیران تبلور داشته باشد.

وی گفت: رضایت شغلی نیز از نکات مهم در رفتار شهروندی سازمانی است زیرا باعث می‌شود افراد از روزمرگی به دور باشند.

محمدی افزود: رهبری پرجاذبه نکته مهم دیگر است و باید در بحث رهبری فرد جذبه داشته باشد.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های شخصیتی افراد نیز باید مورد توجه باشد، اظهار داشت: باید به مراجعه‌کنندگان به دیده تکریم نگریسته شده و با خرسندی با آنان رفتار شود.

محمدی افزود: بازنگری در شاخص‌های ارزیابی نیز موضوع مهم و قابل تامل است و اگر این پنج ویژگی در سیستم جاری شود نتیجه آن می‌شود یک رهبری مطلوب مورد انتظار جامعه.

نشست روسای مناطق ۲۴ گانه آموزشی آذربایجان‌غربی با هدف بررسی پروژه مهر امسال و بازگشایی مدارس برگزار شد و کمبودها و تجهیزات موجود در مناطق اموزشی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۷۱۲۵/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =