۷۰ درصد جویندگان کار در سمنان فاقد مهارت هستند

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۳۰ درصد جویندگان کار در استان سمنان دارای مهارت و ۷۰ درصد فاقد مهارت و دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر هستند.

اسماعیل غنیان روز پنجشنبه در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: سال ۹۷ در ۱۶ مرکز کاریابی استان سمنان ۱۱ هزار و ۷۹۹ نفر جویای‌کار ثبت نام کردند که ۳۰ درصد این تعداد زن و ۷۰ درصد مرد بودند.

وی خاطر نشان کرد: از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۳۱ درصد دارای مدرک زیردیپلم، ۳۲ درصد دیپلم و ۳۷ درصد دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: براساس آمار ، تعداد جویندگان کار در سال ۹۷ در مقایسه با سال قبل از آن در استان ۲.۵ درصد کاهش یافت و از ابتدای فروردین تا تیر ۹۸ سه‌هزار و ۴۲۲ نفر در سامانه‌های کاریابی استان ثبت نام کردند.

غنیان اضافه کرد: در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۷ چهار هزار و ۸۳۷ نفر در سامانه کاریابی ثبت نام کردند که این رقم در سال جاری ۲۹ درصد کاهش یافت.

وی تصریح کرد: از ابتدای فروردین تا تیر امسال ۷۳۳ نفر در استان سمنان در بخش‌های مختلف مشغول به کار شدند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۷۱۶ مورد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: براساس ارزیابی‌های انجام‌شده در پنج سال گذشته میزان جویندگان کار در استان ۱۱ هزار تا ۱۵ هزار نفر بود.

در این نشست، با حضور علیرضا آشناگر استاندار، در ارتباط با وضعیت اشتغال، میزان صادرات و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوط مطالبی ارایه شد.

در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی فعال است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط