تداوم بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از تداوم بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در استان خبر داد و گفت: این شرایط تا اواسط هفته آینده در استان حاکم است.

مهرداد قطره سامانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه که از روز چهارشنبه در استان فعال شده است علاوه بر تعدیل دمای هوا در استان منجر به بارش ۷ میلیمتر باران در فرخشهر، ۴ میلیمتر در بن و ۳ میلیمتر در شهرکرد شد.

وی ادامه داد: این رگبارهای موقتی تا اواسط هفته آینده در استان تداوم دارد و به ویژه در عصرها با وقوع رعد و برق همراه است.

قطره سامانی تصریح کرد: همچنین طی این مدت با توجه به افزایش سرعت وزش باد، خیزش گرد و خاک محلی در برخی مناطق استان به ویژه در مناطق شرقی استان شکل می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری میانگین بارش‌های سال زراعی استان را ۸۳۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش ۲۴۹ درصدی و در مقایسه با میانگین بلندمدت ۴۴ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان طی یک دهه گذشته استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم آبی مواجه کرد اما در سال زراعی جاری با بارش‌های خوب بهاری کم آبی تا حدی برطرف شده با این وجود کارشناسان بر این باورند که این بارش‌ها نمی‌تواند عمق خشکسالی‌های یک دهه اخیر را جبران کند.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =