۳۵ کودک کم شنوا و ناشنوا در ایرانشهر درمان شدند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مرکز خانواده و کودکان کم شنوا و ناشنوا در این شهرستان موفق به درمان ۳۵ کودک ناشنوا و کم شنوا شده است.

ابراهیم نرماشیری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این که مرکز خانواده و کودکان کم‌شنوا و ناشنوا تخصصی‌ترین مرکز برای درمان کودکان در جنوب استان است، افزود: در این مرکز تربیت شنیداری، آزمایش‌های ادیولوژیک، گفتار درمانی و روان شناسی به مراجعه کنندگان ارایه می‌شود. 

وی با بیان اینکه بعد از کاشت حلزون، آموزش کودکان و خدمات پرورش شنوایی و هدایت به مدارس در این مرکز ارائه می‌شود ادامه داد: آموزش و تربیت شنوایی در کودکان دارای اهمیت زیادی است و اداره بهزیستی ۹۰ درصد هزینه‌های درمان کودکان ناشنوا و کم شنوا را پرداخت می‌کند. 

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر اظهارداشت: هدف اصلی مرکز خانواده و کودکان کم‌شنوا و ناشنوا، تربیت و آموزش کودکان برای آمادگی ورود به مدارس است.

 نرماشیری گفت: آموزش‌های لازم تربیت شنیداری و گفتار درمانی توسط کارشناسان گفتار درمان و شنوایی شناسی در این مرکزا رائه می شود تا دانش آموزان برای حضور در مدارس استثنائی و عادی آماده شوند.

نارویی کارشناس گفتار درمانی این مرکز نیز گفت: ۶ کودک که مشکل گفتاری و شنوایی داشتند توانستند با فراگیری آموزش‌های لازم امسال به مدارس عادی راه پیدا کنند.

۷۳۱۴**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =