۱۲ فرد مجهول الهویه زیر پوشش بیمه سلامت کردستان قرار گرفتند
عکس آرشیوی است

سنندج - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده بیمه سلامت با بهزیستی در سال جاری ۱۲ نفر از افراد مجهول الهویه در این استان زیرپوشش خدمات درمانی بیمه قرار گرفته‌اند.

دکتر انور اسماعیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارتن خواب ها و نوزادان رها شده در خیابان ها و محلات از جمله این افراد مجهول الهویه هستند که پس از شناسایی توسط بهزیستی زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و تاکنون ۷۱۲ میلیون ریال برای آنها در امور مختلف درمانی هزینه شده است.

وی افزود: این افراد بدلیل اینکه فاقد کد ملی هستند، کد بیمه نیز به آنان تعلق نمی‌گیرد و اگر نیاز به بستری داشته باشند یا از حضورشان در بیمارستان جلوگیری می‌شود و یا هزینه های زیاد مانع از بهره مندی آنان از خدمات مناسب درمانی می شود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: پس از شناسایی و معرفی این افراد از سوی بهزیستی، دفترچه بیمه سلامت برایشان صادر خواهد شد تا از خدمات بستری این نهاد در مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه خدمات بیمه برای این افراد شامل خدمات سرپایی نمی شود، اضافه کرد: این اقدام در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران با سازمان بهزیستی کشور انجام می‌شود و امید است خدمات سرپایی نیز در اینده به این افراد از طریق بیمه سلامت تعلق گیرد.

اسماعیلی اضافه کرد: همچنین در سال جاری ۱۹ نفر از زندانیانی که فاقد دفترچه بیمه بودند شناسایی و از سوی بیمه سلامت استان برایشان دفترچه صادر شد ضمن اینکه برای این افراد نیز ۱۹۵ میلیون ریال هزینه شده است.

در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد مربوط به صندوق بیمه روستایی است.  
۷۳۴۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =