۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83438265
۰ نفر

برچسب‌ها

بومگردی، اقتصاد روستاهای کرمان را رونق بخشیده است

کرمان - ایرنا - به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان راه اندازی اقامتگاه های بومگردی، اقتصاد روستاهای این استان را رونق بخشیده و موجب افزایش حضور گردشگران در این مناطق شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۳۶۵ اقامتگاه بومگردی در استان کرمان مجوز فعالیت دریافت کرده و ۳۲۵ اقامتگاه فعال و ۴۰ اقامتگاه نیز در دست راه اندازی است.

وی تصریح کرد: بیشترین اقامتگاه های بومگردی در منطقه شهداد فعالیت دارند که در بازدید از این منطقه تغییر و تحول در گردشگری و اقتصاد محلی روستاهای این بخش را شاهد هستیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: مسئولان در مناطق بومگردی در زمینه ایجاد و بهسازی زیرساخت ها برای رفاه و ماندگاری گردشگران باید تلاش کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای تاریخی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: گردشگری این استان به اندازه قابلیت های آن نتوانسته رشد داشته باشد و مسئولان و دستگاه های متولی در زمینه رونق این حوزه باید ورود کنند و پاسخ گو باشند.

فعالی بیان کرد: رسانه ها نیز ضعفها، دستاوردها و راهکارهای حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند.

۳۰۲۹/۷۴۳۷ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =